Люди із села Павлівка звернулись до депутатів Білопільської міськради, аби ті допомогли повернути їм пасовище. Мова йде про землю у центрі села, де раніше був вигін, а тепер поле.
Жителі села прийшли на сесію Білопільської міськради з проханням, аби ті допомогли повернути землю громаді, яку винесли за межі села і передали у приватну власність. Межі села встановлені з порушенням законодавства, розповів мешканець Павлівки Владислав Алпатов.
"Вимагаємо в судовому порядку скасувати встановлені раніше межі й дати можливість мешканцям села самостійно включити межі з їхніми необхідними пасовищами. В інакшому разі ми будемо змушені збирати підписи для відкликання наших виборчих голосів депутатів 8 скликання, бо вони не виконують своїх основних обов’язків і передвиборчих обіцянок", - сказав він.

До цього Владислав Алпатов додав лист із підписами 129 селян. Після сесії до міського голови Юрія Зарка підійшли решта мешканців. Кажуть, що це був єдиний луг навкруги, де можна було випасати худобу. Зараз робити це ніде.
За словами міського голови, рішення про виведення земель за межі села ні сільська, ні міська рада не приймали. Також передачу цієї ділянки у власність із Держгеокадастром вони не погоджували.

"Дійсно це луг, який підходить прямо до річки, і кажуть люди, що воно розпахане практично біля самого берега, що є вже порушенням зони захисної. Ми звернулися з листами відповідними в управління екології для того, щоб це питання еколог вивчив і надалі подали свої пропозиції чи вжили відповідних заходів. Ми будемо писати у Держгеокадастр, писати на голову обласної адміністрації, на голову обласної ради", - сказав Зарко.
Чи подаватимуть до суду від імені людей, сказав – спочатку вивчать ситуацію із юристами.
Читайте також: На Сумщині мешканці села Ігорівка, що біля річки Сейм, виступили проти розорювання заливних луків.
Згідно з відповіддю, яку Суспільному надіслали з обласного Держгеокадастру, межі села змінили у 2003 році рішенням сесії обласної ради. Земля, про яку йдеться розташовувалась поза межами села, була у державній власності. Два роки тому від чотирьох громадян надійшли клопотання про надання дозволів на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення її у власність. Згідно з розробленими проєктами та результатами їх розгляду у квітні-травні 2020 року, Держгеокадастр передав цю землю їм у власність.

Суспільне надіслало запит в обласний Департамент захисту довкілля та енергетики з метою дізнатись, чи порушили законодавство, коли розорювали прибережну захисну смугу у Павлівці та чи вживатимуть чиновники якихось заходів із цього приводу.
Що відомо
- Коли пасовища в селі розорювали, Владислав Алпатов викликав поліцію. Там відкрили кримінальне провадження за статтею "Самовільне заняття земельної ділянки", сказав речник Нацполіції області Володимир Крупецьких.