Одна з найбільших білих акул прямує в європейські води

Одна з найбільших білих акул прямує в європейські води

Одна з найбільших білих акул прямує в європейські води
OCEARCH

Одну з найбільших білих акул, яка подолала Атлантичний океан зі сходу на захід — зафіксували дослідники наукової організації Ocearch. Вона пропливла від берегів Сполучених Штатів у північні води та зупинилася біля Азорських островів.

У жовтні 2019 року вчені прикріпили трекер до спинного плавника білої акули на ім'я Нукумі, який надсилав сигнал до штабу щоразу, коли вона піднімалася на поверхню. Так, вчені дізналися, що акула перетнула Середньоатлантичний хребет і потрапила у води Північно-Східної Атлантики. За даними організації, хижачка важить півтори тонни та є другою білою акулою, яка подолала відстань 9 тисяч кілометрів. До цього тільки одній акулі вдалося повністю перетнути океан, це було у 2014 році.

Вчені вважають, що акула може опинитися в європейських водах поблизу Великобританії влітку 2021 року.

Нукумі зазвичай плаває навколо східного узбережжя Канади й Америки, і це найбільша біла акула, яку коли-небудь фіксували в регіоні. Однак наприкінці лютого 50-річна акула повернула на схід і попрямувала через Атлантику в сторону Європи.

Вчені зазначили, що такі мандрівки акул не є звичним явищем і припустили, що Нукумі, можливо, попливла в сторону Європи через вагітність та щоб знайти місце для народження дитини.

Що відомо

  • За даними Всесвітнього фонду дикої природи, великі білі акули — найбільші хижі риби у світі. Попри їх репутацію, організація заявляє, що ці хижаки є вразливим видом і їх чисельність на планеті стрімко скорочується.
  • Вчені, які вивчають акул біля берегів Нової Зеландії виявили три глибоководні види, які можуть світитися в темряві.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок