Рада попередньо підтримала підвищення пенсій чорнобильцям

Рада попередньо підтримала підвищення пенсій чорнобильцям

Рада попередньо підтримала підвищення пенсій чорнобильцям
УНІАН

Верховна рада на засіданні у четвер, 29 квітня, схвалила за основу законопроект №4555 про "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" про підвищення рівня пенсій.

Про це повідомляє пресслужба ВР.

"Прийнято за основу Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб (реєстр. 4555)", — йдеться у повідомленні.

"За" проголосували 340 нардепів.

Відповідно до закону, пенсії ліквідаторам 1 групи інвалідності, які сьогодні в середньому отримують 12270 грн, будуть підвищені до 16080 грн. Пенсіонерам з числа учасників ліквідаторів другої групи інвалідності — з 10967 до 12987 грн, для третьої — з 8129 до 8917 грн. Підвищення стосуватиметься близько 40 тисяч пенсіонерів.

Що відомо

  • 26-го квітня минуло 35 років від найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі ЧАЕС сталися два вибухи. В атмосферу Землі потрапила хмара радіоактивного пилу. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.
  • Пів мільйона людей, за різними оцінками, померли від радіації, тисячам мешканцям Чорнобиля й Прип'яті довелося залишити свої домівки. Щороку цього дня пам'ять ліквідаторів аварії згадують у зоні відчуження.
  • 26 квітня стало відомо, що Рада планує підвищити пенсійні виплати ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок