На Запоріжжі люди та сільголова не можуть домовитись про підвіз дітей до школи в сусідню громаду

На Запоріжжі люди та сільголова не можуть домовитись про підвіз дітей до школи в сусідню громаду

Марафон
На Запоріжжі люди та сільголова не можуть домовитись про підвіз дітей до школи в сусідню громаду Суспільне Запоріжжя

11 дітей з Новомиколаївської селищної громади не підвозять централізовано до школи, що розташована на території сусідньої Михайло-Лукашівської громади. В селищній раді кажуть, що не мають витрачати гроші на підвезення дітей до школи в сусідню громаду, якщо на території є навчальний заклад, куди вони можуть ходити.

Проблему порушили батьки школярів села Новоіванківка Новомиколаївської селищної ради. Їхні діти навчаються в школі села Максимівка сусідньої Михайло-Лукашівської сільської ради, і люди вимагають від керівництва своєї громади відновити підвезення туди школярів.

"Коли почалося об’єднання, громади почали рахувати свої гроші, кожний — свої. Ми звернулися до нашого голови громади, бо колишня Максимівська сільська - це зараз є Михайло-Лукашівська територіальна громада. І коли ми звернулися до нашого голови, він це проігнорував. Ми вимушені тепер возити дітей своїм коштом",— каже жителька села Новоіванківка, мати учениці Максимівської школи Вікторія Герасименко.

На території Новомиколаївської громади є навчально-виховні комплекси, зокрема, в селі Сторчове за 12 кілометрів від Новоіванівки та районна школа за 22 кілометри. Втім, батьки цих школярів села Новоіванківка, які навчаються в Максимівському НВК, кажуть, що не хочуть змінювати заклад.

За словами заступниці директора Новоіванківської школи 1982 — 2014 рр. Клавдії Сороколіт, раніше в селі була власна школа й автобус, що його отримали за обласною програмою “Шкільний автобус”.

На Запоріжжі люди та сільголова не можуть домовитись про підвіз дітей до школи в сусідню громадуСуспільне Запоріжжя

Проте Новоіванківську школу відвідували 22 дитини з необхідних 25-ти. Через це у 2017 році її роботу призупинили, а дітей перевели до Сторчівського навчально-виховного комплексу, який розташований на території громади. Наразі підвезення туди учнів і забезпечує керівництво Новомиколаївської селищної ради.

На думку директорки цього навчального закладу Світлани Ящук та інших вчителів, їхня селищна рада не зобов’язана витрачати гроші на підвезення дітей до Максимівського НВК, розташованого в іншій громаді.

На Запоріжжі громада та сільголова не можуть домовитись про підвіз дітей до школи в сусідню громадуСуспільне Запоріжжя

Скільки коштує підвезення до сусідньої громади

Батьки школярів Новоіванківки, котрі обрали Максимівський навчально-виховний комплекс, обрахували, що підвезення учнів до цього закладу коштуватиме близько 136-ти тисяч гривень на період навчального року.

Журналісти Суспільного надсилали до Новомиколаївської селищної ради інформаційний запит з проханням роз’яснити готовність співпрацювати з сусідньою громадою, однак, відповіді не отримали. На ситуацію спробував вплинути депутат Новомиколаївської селищної ради Сергій Чалий. Він подав відповідні документи на розгляд 6-ої чергової сесії цієї ради.

"Колективне звернення від батьків села Новоіванківки, мій депутатський запит про розв'язання питання підвезення дітей до Максимівської школи. На голосування не ставилося ні колективне звернення від батьків, ні депутатський запит. Поіменного голосування за це немає, протоколу сесії немає, стенограма не ведеться в них",— каже Сергій Чалий.

Депутат написав заяву до поліції щодо порушення регламенту з боку керівництва ради. Відповідь отримав — правоохоронці не внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань відповідне кримінальне провадження. Тож, депутат звернувся до Новомиколаївського районного суду.

На Запоріжжі громада та сільголова не можуть домовитись про підвіз дітей до школи в сусідню громадуСуспільне Запоріжжя

12 березня там ухвалили рішення зобов’язати райвідділ поліції внести до ЄРДР кримінальне провадження стосовно керівних осіб Новомиколаївської селищної ради за статтею 358-ю “Підроблення документів”. За висновком судових слідчих, був підроблений протокол сесії Новомиколаївської селищної ради, пояснив Сергій Чалий. Зокрема, туди вписали голосування за його депутатське звернення, хоча насправді цього не було.

Тож, питання підвезення дітей лишається не вирішеним й звідтоді навіть загострилося. Суспільне поцікавилося позицією керівників Максимівської школи та громади, на території якої вона працює. Голова Михайло-Лукашівської сільської ради Олена Байдукова каже, що вони готові до співпраці:

"Органи місцевого самоврядування різних адміністративно-територіальних одиниць мають право на прийняття, з урахуванням потреб і пропозицій територіальних громад, спільного рішення про організацію здобуття початкової, базової та профільної освіти в закладі освіти й організацію підвезення до нього й у зворотному напрямку. Ми тільки “за”.

Ані обласна рада, ані облдержадміністрація в результаті реформи децентралізації більше не мають права втручатися в роботу кожної окремої територіальної громади. Так само не можуть і регулювати кооперацію між сусідніми громадами, — пояснює заступниця начальника управління департаменту освіти та науки Запорізької ОДА Галина Субота:

"Не зобов’язаний засновник возити дітей зі своєї громади до іншої громади. Не зобов’язаний. Про це жоден нормативно-правовий акт не говорить. Все ж таки територіальні громади, і Новомиколаївська, і Михайло-Лукашівська, в цих умовах зобов’язані між собою домовитись. Не в межах якихось нормативів, це в межах людяності."

Суспільне Запоріжжя розпочинає дводенний марафон "Підвезення дітей до школи: як співпрацюють громади". Розказуємо про те, як вирішується проблема з підвезенням дітей до шкіл, які в результаті децентралізації опинилися в різних територіальних громадах. Чи готові громади співпрацювати та як саме така співпраця може відбуватися.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди