Учасник бойових дій у зоні АТО не може отримати земельну ділянку

Учасник бойових дій у зоні АТО не може отримати земельну ділянку

Учасник бойових дій у зоні АТО не може отримати земельну ділянку

Житель села Широке Василівського району Запорізької області, учасник бойових дій Василь Біда понад два роки не може отримати у власність земельну ділянку, яку, за його словами, у громаді мають виділити за законом. Каже - через непорозуміння з деякими представниками сільської ради йому навіть довелося звертатись до суду.

Батько трьох дітей, житель села Широке Василівського району Запорізької області вже протягом двох років не може отримати земельну ділянку в користування. Чоловік – учасник бойових дій у зоні проведення АТО, більше чотирьох років служив у полку «Азов».

Василь Біда, мешканець села Широке Підгірненської громади

Василь Біда, мешканець села Широке Підгірненської громади

«22 серпня 2018 року я, як учасник бойових дій, будучи тоді ще на службі, подав заяву до Підгірненської сільради по виділенню мені земельної ділянки, як учаснику бойових дій. На що, ну, як би не получив нормальної відповіді. Вони мотивували, що у «двотисячному році, там, наділялась вам земельна ділянка, півтора гектара. Неприємно на душі, що, виходить, якби захищали цю землю, знаємо її ціну, знаємо її на смак», - каже мешканець села Широке Підгірненської громади Василь Біда.

Після того, як Підгірненська сільська рада відмовила чоловікові у наданні земельної ділянки, він звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду. Там прийняли рішення – визнати протиправною бездіяльність відповідача – Підгірненської сільської ради в частині не розгляду заяви від 22.05.2018 року. Також суд зобов’язав сільраду розглянути заяву позивача Василя Біди.

«Там не одне засідання було, було декілька засідань. На останньому, рішення адміністративного суду було винесено, щоб вони розглянули мою заяву і виділили землю. Навіть зараз є рішення суду, а вони мене навіть не поставили до розгляду, щоб розглянути мою земельну ділянку. Я постійно приходив на земельні комісії, на сесії. Вона знаходиться в межах населеного пункту. Там така ситуація вийшло так: є вулиця, є городні відрізки, в кінці городів було поле колгоспне. 9 гектар. Коли розпався колгосп, ці люди навпроти свого двору допахали і на протягом усіх цих років користуються. Ніхто не має жодних установчих документів», - розповів мешканець села Широке Підгірненської громади Василь Біда.

3 лютого відбулося засідання земельної комісії Підгірненської сільської ради, до порядку денного якої мало бути внесене питання Василя Біди. Підтримати чоловіка приїхали понад п'ятнадцять побратимів. Поки очікували на початок засідання комісії, між ветераном та його односельчанкою в коридорі виникла розмова.

Наталя Бринь, мешканка села Широке Василівського району

Наталя Бринь, мешканка села Широке Василівського району

«У мене там проживали батьки, брати, коротше, я виросла на цій ділянці. Ми обробляємо цей кусок землі. Там сорок п’ять соток. І де я проживаю, я сама - мешканка Широкого, проживала на Чапаєва, 23. Він мій сусід. Він АТОшник. І рішив забрать батьківську в мене ділянку. Він хоче забрать, бо йому хочеться рядом біля його хати, щоб було в нього те. От, ніхто не те, я був в АТО, мені полагається» , - вважає мешканка села Широке Василівського району Наталя Бринь.

Питання щодо можливості надання земельної ділянки Василю Біді розглянуть на наступному засіданні земельної комісії Підгірненської сільради. Його дату повідомлять додатково. Про це кореспондентам Суспільного повідомила начальниця земельного відділу комунальної власності та природокористування Підгірненської сільської ради Яна Куріпка.

Яна Куріпка, начальниця земельного відділу комунальної власності та природокористування Підгірненської сільської ради

Яна Куріпка, начальниця земельного відділу комунальної власності та природокористування Підгірненської сільської ради

«Як тільки виникла ця ситуація, я виїжджала на місце і розмовляла з Василем Васильовичем, але він розмовляв трохи за іншу ділянку. Потім почали піднімати документи, вияснилось, що у Василя Васильовича було надано йому два рішення Широківської сільської ради за одним цільовим призначенням, так як у нас по закону. Приватизація тільки за одним, за одним цільовим призначенням одне рішення може бути. У нього уже їх два. І також він користується ще півтора гектара, які числяться в сільськогосподарській книзі, сплачує за них земельний податок, ну користування у нього документів немає. Він намалював на схемі свою земельну ділянку, посередині якої йде полоса, на яку державний акт є в цієї людини, але відомості не внесені до державного земельного кадастру. І по причині цього він написав на приватизовану, на частину приватизованої земельної ділянки», - розповіла начальниця земельного відділу комунальної власності та природокористування Підгірненської сільської ради Яна Куріпка.

Михайло Пирог, голова Запорізької міської організації ветеранів АТО

Михайло Пирог, голова Запорізької міської організації ветеранів АТО

«Прийняте рішення на сьогоднішній день я вважаю виваженим і вірним. Тому, що ситуація спірна. Треба докласти зусиль розібратись. Таким чином, щоб і АТОшні, права АТОшника були захищені, так, як вони потребують захисту, а також і права взагалі громадян України також були з ніякого боку не порушені», - зазначив голова Запорізької міської організації ветеранів АТО Михайло Пирог.

На засіданні комісії була присутня і дружина військовослужбовця Тетяна Гречихіна, яка також має проблеми з отриманням земельної ділянки. З 2017 року жінка подала вже понад п’ять заяв на отримання ділянки. Всі – безрезультатно.

Тетяна Гречихіна, дружина військовослужбовця, жителька Василівки

Тетяна Гречихіна, дружина військовослужбовця, жителька Василівки

«Ми переселенці з Донецької області. Тут ми проживаємо з 2014 року. Чоловік знаходиться в АТО. Уже п’ять років. Як і другим учасникам АТО, йому положено на землю. Подавали ми документи і всюди ми отримуємо відповідь. Тут уже нам давали обіцянки, але ось четверте засідання ми отримуємо чергову відмову», - розповіла дружина військовослужбовця, жителька Василівки Тетяна Гречихіна.

За нормами Земельного Кодексу України, громадянин може безоплатно отримати земельну ділянку з одним цільовим призначенням лише один раз - каже юрист Максим Бабак.

Максим Бабак, юрист

Максим Бабак, юрист

«Якщо брати до уваги статтю 188 Земельного кодексу України, то зазначено, що особа, учасник антитерористичної операції або операції об’єднаних сил має відповідні документи, посвідчення, наказ, що він був учасником бойових дій, він має право на отримання землі у власність. Безоплатно. Беручи до уваги статтю 122, то визначено певні норми, які учасник АТО або операції об’єднаних сил може отримати. Наприклад, для ведення садівництва – не більше 0,12 гектарів, для ведення особистого селянського господарства – не більше двох гектарів, для будівництва і обслуговування жилого будинку. Господарських будівель або інших споруд, - не більше 0, 25 га», - прокоментував юрист Максим Бабак.

Відповідно до українського земельного законодавства, кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди