Обидва гасили пожежі в Чорнобилі: історія батька та сина з Вінниці

Обидва гасили пожежі в Чорнобилі: історія батька та сина з Вінниці

Обидва гасили пожежі в Чорнобилі: історія батька та сина з Вінниці Суспільне Вінниця

Обидва полковники, обидва рятувальники, обидва служать у Вінницькому обласному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій. Володимир та Андрій Бабкіни гасили пожежі в Чорнобилі. Батько — 1986, а син — 2020. Обидва мають нагороди за героїзм, проявлений на тих пожежах.

Обидва гасили пожежі в Чорнобилі: історія батька та сина з ВінниціСуспільне Вінниця

40-річний майор Володимир Бабкін не мав їхати до Чорнобиля. У нього був наказ залишатись у Вінниці. Просився, каже, кілька разів.

"Сталося так, що той, кого відрядили, захворів, замінити не було ким. Загін вирушив. Прибув у місце дислокації. Ми міняли Харківський. 23 травня виїхав зведений загін з Вінниччини. Прибув за 60 кілометріввід атомної станції м. Іваньків", — розповідає Володимир Бабкін.

Обидва гасили пожежі в Чорнобилі: історія батька та сина з ВінниціСуспільне Вінниця

Умови і наслідки тієї роботи, каже, і досі перед очима. Серед завдань, які виконував вінницький зведений загін під керівництвом Володимира Бабкіна, відкачування радіоактивної води з-під четвертого реактора. Але всі роботи були в режимі секретності.

Накази віддавались без будь-яких пояснень. Він і досі, каже, не знає, який рівень опромінення отримав у травні 86. Бо прилади для вимірювання їм хоч і видавали, але навіть дозиметристи не могли тоді пояснити ті показники.

Обидва гасили пожежі в Чорнобилі: історія батька та сина з ВінниціСуспільне Вінниця

За ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС Володимир Бабкін отримав медаль за відвагу та орден за мужність. А ще чимало хвороб. Про це говорити не любить. Але відтоді пігулки завжди з ним.

"Я їх стільки перепив. Що вам сказати. Постійні головні болі, шлунок, хребет. То таке, що жалітись?... Заробив декілька хвороб, операції робили. Групу інвалідності принципово не оформляю і не звертаюсь. Не маю бажання. Хочу померти своєю смертю", — каже Володимир Бабкін.

Сьогодні Володимир Бабкін завідувач музею в обласній службі порятунку. Розповідає молодому поколінню і про події, в яких брав безпосередню участь. Каже, що важливо, аби про Чорнобильську катастрофу не забували, щоб ніколи не повторилосяподібне. У ліквідації наслідків тієї аварії лише в травні 1986 брали участь близько 300 вінничан.

Андрій Бабкін і нині, каже, пам’ятає ту ніч, коли батько вирушив до Чорнобиля.

Обидва гасили пожежі в Чорнобилі: історія батька та сина з ВінниціСуспільне Вінниця

"Пам’ятаю цей день, як сьогодні. Я був у 6 класі. Прийшов батько додому, зібрав тривожну валізу, поцілував маму і сказав, що їде на ліквідацію", — розповідає син.

Через 34 роки Андрій повторив долю батька. Нині він теж служить у Вінницькому обласному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій. У квітні 2020 року поїхав гасити пожежу до Чорнобиля.

Андрій Бабкін так само, як і батько 34 роки тому, отримав державну нагороду за мужність, проявлену під час гасіння пожежі. Сьогодні вже їх обох запрошують до майбутніх рятувальників, аби розповіли, поділились досвідом, як гасили пожежі в Чорнобилі.

Читайте також

  • На Вінниччині люди просять залишити ранковий електропотяг
  • 14-річний хлопець, що впав у кар'єр на Вінниччині, в реаніманіції
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди