Найбільше європейців непокоїть охорона здоров'я та економіка — Eurobarometer

Найбільше європейців непокоїть охорона здоров'я та економіка — Eurobarometer

Найбільше європейців непокоїть охорона здоров'я та економіка — Eurobarometer
АР

Найбільшою проблемою більшість європейців вважають здоров'я, на другому місті — економічна ситуація.

Про це свідчать дані соціологічного опитування Eurobarometer щодо головних занепокоєнь громадян ЄС.

"Четверо громадян ЄС із десяти вважають здоров’я найважливішою проблемою, з якою зараз стикається Євросоюз: 38% респондентів саме так визначили цю ситуацію, що на 16 відсотків більше, ніж у 2020 році. Це питання посідає першу позицію (серед занепокоєнь - ред.), яке випереджає такі пункти, як економічна ситуація (35% опитаних) та бюджетне фінансування (21%). Четверту позицію посідають охорона довкілля та кліматичні зміни (20%), на п’ятому місці – проблеми міграції (18%). Безробіття знаходиться на шостому місці серед загальних тривог європейців із показником 15% учасників опитування", — повідомили в Єврокомісії.

69% респондентів оцінюють стан економіки в своїх країнах та в ЄС у цілому як "поганий", однак 49% з них довіряють інституціям ЄС — це на 6% більше ніж влітку 2020 року і це найвищий рівень довіри громадян до ЄС із 2008 року. Найбільше європейським інституціям довіряють у Португалії (78%) та в Ірландії (74%).

Опитування проводилося методом особистого онлайн контакту з респондентами в період з 12 лютого до 18 березня 2021 року серед усіх 27 країн-членів, а також ще у 12 країнах та територіях, включаючи країни-кандидати та членів Європейського економічного простору. В опитуванні взяли участь 27 409 респондентів.

На початок