Дилема по-черкаськи: управлінська компанія чи ОСББ?

Дилема по-черкаськи: управлінська компанія чи ОСББ?

Дилема по-черкаськи: управлінська компанія чи ОСББ?

Мешканці 30-ти багатоквартирних будинків вирішили достроково припинити договір із управлінською компанією "Нова Якість". 30 січня цього року Черкаський міськвиконком рішення черкащан підтримав. Основна причина цьому – якість послуг, які надає компанія, не влаштовує мешканців будинків. Їм пропонують об’єднуватися і самим займатися благоустроєм свого будинку.

У чому ж плюси і мінуси роботи ОСББ та управлінської компанії "Нова Якість"?

Інформація про кожен вид управління:

Дилема по-черкаськи: управлінська компанія чи ОСББ?

"Нова якість"

- ТОВ "Управлінська компанія "Нова якість" займається комплексним обслуговуванням багатоквартирних будинків. Простими словами – якщо у вашому будинку протікає труба чи дах, або несправна електрика – ви телефонуєте своєму управлінцю, і до вас приїздить ремонтна бригада. Більше інформації про цю компанію - тут.

Дилема по-черкаськи: управлінська компанія чи ОСББ?

- ОСББ – це неприбуткова юридична особа, створена власниками квартир (приміщень) багатоквартирного будинку для спільного користування, утримання, управління будинком та прибудинковою територією, і для того, щоб оформити майнові права на будинок та прибудинкову територію. Для більшого розуміння цієї форми власності, перегляньмо закон про ОСББ.

ТАК В ЧОМУ Ж РІЗНИЦЯ?

Якщо ви проживаєте в будинку, і вас обслуговує підприємство "Нова якість" - то всі питання щодо ремонту та утримання до них. Якщо якісь послуги будуть надані неякісно – претензії можна висувати до управлінця.

Якщо ви з іншими мешканцями будинку створили ОСББ, то всі питання щодо ремонту вирішує голова вашого об’єднання. Ви самі визначаєте, хто і за яку вартість буде виконувати ремонтні роботи.

"З ГРУДНЯ НЕ МОЖУТЬ ВІДРЕМОНТУВАТИ ТРУБУ"

Дилема по-черкаськи: управлінська компанія чи ОСББ?

Голова ОСББ Тетяна Морозова

Голова ОСББ "Добровольського 6" Тетяна Морозова, розповіла, що в грудні викликала слюсаря компанії "Нова якість", щоб він відремонтував трубу в будинку. Зі слів жінки, працівник прийняв заявку, та ремонт не виконав. Також вона додає, що в підвальних приміщеннях будинку були побиті вікна, і на це управлінська компанія не відреагувала.

Керівник "Нової якості" Андрій Бортник, апелює цій думці тим, що «на рахунку будинку не було достатньо коштів на ремонт», тому , на його думку, - це «перекручування фактів».

ОСББ "Добровольського 6" від послуг "Нової якості" відмовилося. В серпні 2019 року люди зібрали підписи за відмову від управлінця, та за два місяці повідомили компанії. Але досі угоду не розірвали. Зі слів Тетяни Морозової, управлінська компанія спочатку перевіряє всі факти та дані, що власники квартир дійсно створили ОСББ без порушень, і аж потім "відпускає" жителів багатоповерхівки.

Дилема по-черкаськи: управлінська компанія чи ОСББ?

Адвокат компанії Максим Підгорний

Цей факт підтвердив адвокат компанії Максим Підгорний: "Ми просимо підтвердити правомірність того, що збори реально відбулися, і що в них документи по загальних зборах були складені без порушення законодавства".

РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРІВ

Черкаський міськвиконком підтримав рішення розірвати договір із «Новою якістю» для 30-ти будинків.

Дилема по-черкаськи: управлінська компанія чи ОСББ?

Олександр Мазур

Заступник директора департаменту управління справами та юридичного забезпечення ЧМР Олександр Мазур говорить, що це рішення було зі згоди «Нової якості», цитую: «Ми вирішили на спільних умовах його розірвати, враховуючи ситуацію із ОСББ». Олександр Мазур додає, оскільки «Нова якість» була проти розірвання договорів, міськрада вирішила це питання винести на виконком, що дало позитивний результат для мешканців будинків.

ГРОШІ

З першого лютого черкасці сплачують кошти на утримання будинків своєму ОСББ. Олександр Мазур каже, що департамент соціальної політики Черкаської міськради запевняє – ОСББ, які є вже новими управителями в своїх будинках, їм будуть нараховуватись та відшкодовуватись пільги і субсидії, також ці ОСББ зможуть укласти договір із «Черкасиенергозбутом», іншими організаціями, і самостійно обслуговувати будинок.

Дилема по-черкаськи: управлінська компанія чи ОСББ?

Лариса Євтушенко

Лариса Євтушенко, жителька ОСББ "Добровольського 6", розповідає про різницю у вартості обслуговування: "В "Нової якості" - 6,05 грн (за кв.м – ред.), у нас – 4,95 грн (в ОСББ – ред.)". Різниця у вартості – 1 грн 10 коп.

Важливо усвідомити наступне: у кожного будинку є свій "гаманець", куди на пряму перераховуються кошти жителів будинку. Це як щомісячне поповнення мобільного телефону. Скільки там буде коштів, залежить лише від жителів будинку.

Змоделюємо ситуацію – у вашому будинку протікає труба. Ви телефонуєте в «Нову якість», і повідомляєте про це. Вони приймають заявку, і дивляться, скільки коштів на рахунку вашого будинку. Якщо коштів вистачає – бригада виїздить на місце аварії, і ремонтує поломку.

Якщо ви – ОСББ, то це питання вирішуєте із головою будинку, і спрямовуєте кошти власноруч тій компанії, яка вам буде робити ремонт».

ЧОМУ ЧЕРКАСЦІ ІНІЦІЮВАЛИ ПРИПИНЕННЯ ДІЇ ДОГОВОРІВ?

Дилема по-черкаськи: управлінська компанія чи ОСББ?

"Люди бачать, що багато чого не виконується", - говорить голова ГС "Асоціація голів ОСББ" та "ЖБК "На варті" Володимир Друмашко. Друга причина, на його думку, - це різкий стрибок цін на утримання (в 2 рази – ред.), який не аргументували. І третя, чому вони задумуються про те, щоб розірвати договір – це неможливість розірвати його відразу. Згідно із Законом, управлінську компанію потрібно попереджати заздалегідь, і після процесу утворення ОСББ, документи власникам мають передати у тримісячний строк. У Законі (стаття 6) йдеться: «Колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об’єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об’єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж". За словами голови ОСББ Тетяни Морозової, люди не змогли розірвати договір через юридичну перевірку документів.

ДВІ ПЛАТІЖКИ

В задачі дано: у грудні 2019 року жителі міста Черкаси отримали дві платіжки. Одну – від ОСББ, іншу – від "Нової якості". Питання: кому платити?

Зі слів голови ГС "Асоціація голів ОСББ" та "ЖБК "На варті" Володимира Друмашка, це – свідомий тиск на співвласників. Він зазначає, що одним із варіантів рішення цього питання є платити на рахунок власного ОСББ, а на управлінську компанію подати до суду за протиправні дії.

Цю ситуацію Андрій Бортник, засновник компанії "Нова Якість" не прокоментував.

ВИСНОВКИ

Порятунок потопельників – справа рук самих потопельників. Жителі будинку мають самі вирішити – чи готові вони власноруч шукати компанії, які будуть ремонтувати поломки, розпоряджатися коштами і вирішувати поточні питання. Якщо так – закон дозволяє створити ОСББ. Тут прописана процедура, як це зробити.

Якщо ви, як власники будинку не готові до такого кроку, – залишайтесь з управлінською компанією. Спілкуйтеся з ними, дізнавайтесь інформацію і послуговуйтеся своїми законними правами.

За матеріалами програми "Тема дня" підготувала Анна Іщенко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди