"Слуга народу" не хоче голосувати за законопроєкт Зеленського

"Слуга народу" не хоче голосувати за законопроєкт Зеленського

"Слуга народу" не хоче голосувати за законопроєкт Зеленського

Депутат від фракції "Слуга народу" Максим Бужанський закликав парламент не голосувати за законопроєкт, що передбачає зменшення кількості народних депутатів з 450 до 300. Йдеться про законопроект президента Володимира Зеленського №1017.

Під час виступу з трибуни у Раді Бужанський сказав, що прийняття цього закону є "хибним кроком".

"Народні депутати України — це, по-перше, представники громадян. І звужуючи їхню чисельність з 450 до 300, ми звужуємо представництво наших громадян у Верховній Раді. Я пропоную вам не підтримати це і цього не робити... У нас не стало менше складнощів і проблем, які мають вирішувати народні депутати. Я хочу, щоб тут були присутні представники наших громадян, які будуть представляти всю нашу країну в цілому. Таку різну, як різні ми є. Тож я пропоную залишити склад Верховної Ради на рівні 450 народних депутатів. Скорочення народних депутатів до 300 буде коштувати дорожче для країни, це не буде дешевше. Не треба йти легким шляхом, це хибна путь", — наголосив він.

У результаті документ підтримали 236 народних депутатів, проти виступили 40, утримались 86. Із "Слуги народу" проти голосували Максим Бужанський, Олександр Дубінський і Максим Пашковський. Ще 17 депутатів з президентської партії утрималися.

Що відомо:

  • Законопроєкт №1017 "Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу ВРУ та закріплення пропорційної виборчої системи)", зокрема, передбачає, що кількість депутатів має скоротись із 450 до 300.
  • Рада направила цей документ до Конституційного Суду 3 вересня 2019 року. У грудні КС визнав законопроєкт конституційним.
  • 13 січня Комітет ВР з питань правової політики рекомендував парламенту попередньо схвалити цей проєкт закону.

Вибір редакції

На початок