У 12 мікрорайоні Сум добудують садок і планують звести школу

У 12 мікрорайоні Сум добудують садок і планують звести школу

У 12 мікрорайоні Сум добудують садок і планують звести школу
Суспільне Суми

Дитсадок у 12-му мікрорайоні Сум, який почали будувати у травні 2020 року, обіцяють завершити у серпні 2021-го. Міська рада дає на нього цьогоріч 10 млн грн, держава — вдвічі більше.

Садок буде триповерховим. За проєктом тут має бути басейн, ліфт для мам із візочками й людей з інвалідністю та підіймач для кухні.

"Це розробка сумських проєктантів. Планується виконувати роботи з будівництва такого садочка, наприклад, на "Еспланаді", тільки він буде удвічі більшим", — каже начальник міського управління капітального будівництва Віталій Шилов.

Дитсадок у 12 мікрорайоні Сум добудують, у планах — школа

Коли йшлось про закладку фундаменту, частка міста у будівництві садочка мала складати 10% вартості. Державна – 90%. Тепер пропорції змінились.

"Зараз місто збільшує частку свого фінансування. Щоб швидше добудувати, ми запланували 30% на 70%. Будуємо разом з державою цей садочок. Загальна вартість проєкту – 58 млн грн", — говорить міський голова Олександр Лисенко.

Дитсадок у 12 мікрорайоні Сум добудують, у планах — зведення школи

"Ми сьогодні з підрядником говорили, що будуть роботи зараз прискорюватися і завершене буде будівництво в ті строки, які намічені", — сказав голова Сумської облдержадміністрації Василь Хома.

З грошей платників податків Сум торік у будівництво садка вклали 10 млн грн і стільки ж — цього року. Державних податків тут буде 21 млн.

Дитсадок у 12 мікрорайоні Сум добудують, у планах — зведення школи

Коли починали будувати садок, планували додати загалом мікрорайону 190 місць для дошкільнят: 160 місць у майбутній новобудові й 30 — на першому поверсі одного з цих житлових будинків, які зводять на замовлення прокуратури. Тепер говорять про сукупні 180 місць – лише у новому садочку, вбудованого дошкільного закладу не буде.

І дитсадок, і прокурорські будинкитри замість двох — зводить підприємство "Топаз". На сайті компанії йдеться, що це буде дві багатоповерхівки у 10 поверхів і одна — на 16.

Дитсадок у 12 мікрорайоні Сум добудують, у планах — зведення школи

Спілкуватись з Суспільним щодо будівництва садка директор фірми Микола Сіроштан відмовився. Про прокурорські будинки сказав: "Квартири там передані майже. Кор.: — Коли будуть введені в експлуатацію ці будинки? – У серпні".

Також поруч мають побудувати школу. На сесію міської ради, яка запланована на 30 квітня, виносять проєкт рішення щодо цієї ділянки – її інвентаризують. Оформлюють 2,7 га. За словами архітектора міста Андрія Кривцова, під будівництво майбутньої школи. У самому документі про це не йдеться. Ця ж ділянка на публічній кадастровій карті позначена як "землі запасу". І ця ж земля — у 12-му мікрорайоні (поблизу церкви Покрова Пресвятої Богородиці).

Через те, що замість запланованих дитсадків і зелених зон на території 12-го мікрорайону виростають житлові будинки, а звідси і збільшується кількість потенційних учнів, до планування нової школи треба коригувати наявну містобудівну документацію, говорить головний архітектор області Володимир Биков.

"Вважаю, на сьогодні, коли територія цієї школи робилась, то це було відповідно до тих проєктних пропозицій, які були. На сьогодні ми кажемо, що затвердженого сучасного детального плану території 12-го мікрорайону немає, тому кількість, розмір виділеної ділянки, якщо іще є територія, а ми бачимо – є, треба розраховувати відповідного плану території, який повинен, у першу чергу, бути розроблений, і тоді ми побачимо потреби кількості школярів", — сказав він.

За словами речниці Сумської міської ради Ольги Семенистої, дві найближчі, до 12-го мікрорайону школи, №№ 23 та 29 — працюють з перевантаженням та у дві зміни. У 29-й школі кількість учнів перевищує проєктну у 1,4 раза. За інформацією міського управління освіти, майбутня школа – якщо її тут будуватимуть — має бути розрахована на тисячу учнів.

Що відомо

  • Тендер на будівництво дитячого садка у 12 мікрорайоні провели у вересні 2019 року.
  • Детальний план території 12-го мікрорайону оприлюднили 27 квітня 2019 року. Йдеться про частину вулиці Інтернаціоналістів і частину житлової зони Героїв Крут – вільні від забудови.
  • Одну з земельних ділянок у 12 мікрорайоні, яка за Генеральним планом мала піти під освітній заклад із супутніми спорудами, у листопаді  2018 року міська рада віддала у державну власність. Це майже 70 соток вільної землі.
  • У листопаді 2019 року будинок на вулиці Інтернаціоналістів у Сумах, який будували на замовлення прокуратури, перетворився на комплекс.
На початок