В Аккерманській фортеці на Одещині планують створити археологічний музей

В Аккерманській фортеці на Одещині планують створити археологічний музей

В Аккерманській фортеці на Одещині планують створити археологічний музей Фото: mandria.ua

На території Аккерманської фортеці, яка розташована в місті Білгород-Дністровський Одеської області, планують створити музей з археологічними експонатами, знайденими на території пам’ятки. Про таке повідомили на сторінці Одеської облради VIIІ скликання в Facebook.

Наразі всі археологічні знахідки з території фортеці передають до двох закладів: Білгород-Дністровського краєзнавчого музею та археологічного музею Одеси. За словами історика Андрія Красножона, новий музей може запрацювати при комунальному підприємстві "Фортеця".

"Це світова практика. А постійно діюча на території фортеці експедиція буде поповнювати колекцію", – наголосив історик.

В Аккерманській фортеці на Одещині планують створити музей археологічних знахідокFacebook / Одеська обласна рада VIIІ скликання

Вхід до Аккерманської фортеці.

Зазначимо, Аккерманська фортеця історико-архітектурна пам'ятка та одна з найбільших фортець України. Її побудували за часів Пізнього середньовіччя на залишках античного міста Тіра. Периметр фортеці складає 2,5 км, а загальна площа перевищує 9 гектарів.

Нагадаємо, раніше депутати Одеської обласної ради підтримали призначення нового директора комунального підприємства "Фортеця". Ним став Сергій Омельченко. До цього обов'язки керівника протягом майже п'яти років виконував Олександр Морозов.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше