США виділили 155 мільйонів доларів на розвиток України. На що підуть гроші

США виділили 155 мільйонів доларів на розвиток України. На що підуть гроші

США виділили 155 мільйонів доларів на розвиток України. На що підуть гроші

Сполучені Штати Америки надали 155 мільйонів доларів на підтримку розвитку України у сфері охорони здоров’я, антикорупційних реформ, децентралізації та оборони.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті посольства США в Україні.

"Сполучені Штати Америки через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосили про надання Україні додаткового фінансування на розвиток у розмірі 155 млн дол. США. У тісному партнерстві з Урядом України, USAID спрямовуватиме свою діяльність на покращення життя українців. Додаткові ресурси будуть використані в цьому році для вирішення низки ключових питань у різних сферах розвитку України", – зазначається у її тексті.

У посольстві зазначили, що уряди США та України залишаються рішуче налаштованими щодо реалізації євроатлантичних прагнень України та подальших спільних дій на підтримку українського народу.

На що підуть гроші

Серед сфер, які профінансують коштом USAID, належать:

Підтримка зростання економіки та поліпшення стану здоров’я українців – 34 мільйони доларів

Ця програма передбачає підтримку відновлення України після пандемії COVID-19 шляхом поліпшення якості основних медичних послуг для українців; підвищення прозорості та розширення економічних можливостей в енергетиці, сільському господарстві та фінансовій галузі задля сприяння зростанню довіри з боку інвесторів, залученню інвестицій та підвищенню економічної стійкості малого і середнього бізнесу, а також надання допомоги у розвитку земельного ринку як рушія економічного зростання та надходження інвестицій в аграрний сектор.

Вдосконалення заходів із протидії корупції – 14 мільйонів доларів

Ця стаття видатків передбачає фінансування на підтримку реформ та забезпечення захисту антикорупційних інституцій; зменшення обсягів корупційних дій у сфері охорони здоров’я та надання Україні допомоги у закупівлі життєво необхідних лікарських засобів з метою скорочення неофіційних виплат з боку пацієнтів та забезпечення доступу до якісних медичних препаратів за нижчою ціною, а також підтримку подальшого розвитку платформ електронного врядування, які спрощують доступ громадян до послуг та оптимізують процес отримання ними пенсій, виплат по безробіттю тощо.

Протидія російській агресії – 63 мільйони доларів

Ця сума піде на захист прав людини та забезпечення доступу до правосуддя українцям, що постраждали від агресії, яку підтримує Кремль у Криму та на Донбасі; зниження енергетичної та економічної залежності України від Росії шляхом сприяння підключенню до енергетичної мережі Європи, а також зміцнення українських підприємств, які працюють на сході країни; розширення доступу громадян до якісної та об’єктивної інформації з метою протидії зловмисному впливу та дезінформації, підтримки євроінтеграції та посилення демократичних процесів в Україні.

Зміцнення демократії та врядування – 44 мільйони доларів

Фінансування буде спрямоване на розширення судової реформи з метою розбудови більш незалежної системи, яка гарантує дотримання норм верховенства права та рівний доступ до правосуддя; зміцнення новостворених об’єднаних територіальних громад та забезпечення ширшого надання якісних послуг мешканцям для сприяння просуванню реформи децентралізації та заохочення молодіжного лідерства та інновацій, а також участь у побудові "демократичної, плюралістичної, європейськи орієнтованої України".

1 березня Міністерство оборони Сполучених Штатів Америки заявило про підготовку пакета допомоги для військових потреб України обсягом 125 мільйонів доларів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди