Помер український письменник та громадський діяч Володимир Яворівський

Помер український письменник та громадський діяч Володимир Яворівський

Помер український письменник та громадський діяч Володимир Яворівський
Zuma.Wire

У віці 79 років помер український письменник, громадський і політичний діяч, член Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Володимир Яворівський.

Про це повідомив у Facebook український письменник Василь Шкляр.

"Донька Леся близько півночі так і написала мені два слова: "Тато пішов". Іншого слова вона не змогла вимовити. Не можу і я. Усі, хто його знав ближче, сьогодні кажуть: "Не вірю". Не хочеться вірити й мені. Він фонтанував енергією, незрівнянним гумором, дивовижною працездатністю", — написав Шкляр у Facebook.

Низка політичних та культурних діячів країни висловили співчуття рідним та близьким померлого. Зокрема, серед них — голова Верховної ради Дмитро Разумков, колишній депутат Львівської міськради Ігор Телішевський, лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко.

Хто такий Володимир Яворівський

Володимир Яворівський народився 11 жовтня 1942 року в селі Теклівка на Вінниччині. Свій професійний шлях почав з роботи редактора на одеському радіо та кореспондента кількох видань, був кіносценаристом і літконсультантом, а згодом став народним депутатом I, II, IV-VІІ скликань. Яворівський був одним із засновників "Народного руху України", а пізніше очолив його Київську координаційну раду. Також він був членом та головою "Демократичної партії України" і членом фракції "Блок Юлії Тимошенко".

З жовтня 2001 року по листопад 2011 року очолював Національну спілку письменників України, впродовж багатьох років вів на Першому каналі Українського радіо авторську передачу "20 хвилин з Володимиром Яворівським".

Яворівський є автором понад 10 романів, більш як 20 збірок оповідань, нарисів та повістей. У 1984 році став лауреатом Державної премії України імені Тараса Шевченка за повість "Вічні Кортеліси", а у 2005 році отримав літературну премію імені Дмитра Загула. Крім того, йому вручили Орден "За заслуги" III ступеня та відзнаку президента України — ювілейну медаль "25 років незалежності України".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок