Сховища та укриття: скільки їх є у Луцьку та в якому вони стані

Сховища та укриття: скільки їх є у Луцьку та в якому вони стані

Сховища та укриття: скільки їх є у Луцьку та в якому вони стані
Суспільне Волинь

На території Луцької територіальної громади – 61-не сховище та 40 протирадіаційних укриттів. Про це Суспільному розповів заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради Анатолій Свірський.

Для укриття населення у Луцькій громаді загалом є 101 захисна споруда — це сховища та протирадіаційні укриття. Вони можуть вмістити від ста до шести сотень людей. "Стан 70-80% з них обмежено готовий до використання, а 30% — не готові", — розповів Анатолій Свірський.

На вулиці Винниченка, 25, що у Луцьку є сховище, призначене для укриття населення. Побудували його у 50-х роках минулого століття. Торік захисну споруду відремонтували, витративши з міського бюджету 180 тисяч гривень.

Сховища та укриття: скільки їх є у Луцьку та в якому вони стані
Укриття на Винниченка, 25. Суспільне Волинь

Тут посилене перекриття, додаткові шари арматури та ребра жорсткості, зроблено електрику, водопостачання, сантехніку, змонтований санвузол, зроблено косметичний ремонт, — розповів заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради.

Укриття Луцької міської клінічної лікарні у випадку евакуації вмістить орієнтовно 600 людей, — каже директорка медзакладу Лариса Духневич. З її слів, до захисної споруди приносять списані речі.

Сховища та укриття: скільки їх є у Луцьку та в якому вони стані
Сховище у Луцькій міській клінічній лікарні. Суспільне Волинь

Тут є ліжка, столи, медобладнання. Працюють санвузли, є вода, світло та запасний вихід. Бомбосховище підтримують у робочому режимі.

Згідно з законодавством утримання захисних споруд відбувається коштом балансоутримувача і власника. Анатолій Свірський каже: "Сховища у нас призначені для найбільшої працюючої зміни об'єктів господарювання, які проводять свою діяльність в особливий період. Звичайне населення підлягає евакуації в період військових дій".

Законодавством захисні споруди дозволено використовувати у господарських потребах. Основними вимогами є непорушення елементів їхньої конструкцій та вивільнення у випадку загрози протягом 24-годин, аби її підготували для укриття населення.

Читайте також: "У прифронтовому селищі на Луганщині побудували бомбосховище"

Довідково: Станом на 1 квітня в Україні 21120 захисних споруд, 5716 сховищ та 15404 - протирадіаційних укриттів. У державній власності 27,7%, у комунальній - 45,8%, у приватній - 26,5%, - заступник начальника Відділу взаємодії зі ЗМІ ДСНС України Володимир Овсяник.

На початок