Верховна рада дозволила чоловікам ходити в декрет

Верховна рада дозволила чоловікам ходити в декрет

Верховна рада дозволила чоловікам ходити в декрет УНІАН

Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною", який дозволяє чоловікам брати відпустку при народженні дитини.

Рішення підтримали 269 народних депутатів.

"Цим законопроектом пропонується забезпечити рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною та поєднання трудової діяльності із сімейними обов'язками; усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною; створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні", — зазначено у пояснювальній записці до документу.

Закон вносить у Кодекс законів про працю новий вид відпустки — при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.

Така відпустка надається:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком);

Окрім того, документ визначає "відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька)" та надає право батькам обох статей на додаткову відпустку, якщо вони доглядають повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Також законопроєкт встановлює можливість скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

У чинному законодавстві право батька розуміють як похідне від права матері на декретну відпустку. Тобто лише матір може делегувати право на відпустку батькові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною. Якщо мати є ФОПом чи самозайнятою особою, то це обмежує батька взяти декрет, бо жінка не перебуває у трудових відносинах і не має права на будь-яку відпустку.

Що відомо

  • Папа Римський Франциск заснував Всесвітній день дідусів і бабусь. Свято буде відзначатися щорічно в четверту неділю липня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди