На Сумщині готуються до реабілітації людей, які важко хворіли на COVID-19

На Сумщині готуються до реабілітації людей, які важко хворіли на COVID-19

На Сумщині готуються до реабілітації людей, які важко хворіли на COVID-19 УНІАН

Заклади Сумщини готуються надавати реабілітаційну допомогу тим пацієнтам, які перехворіли на COVID-19 у середній та важкій формі. Такі дії передбачені наказом Міністерства охорони здоров’я від 6 квітня. Скільки пацієнтів потребують реабілітації, та які заклади зможуть її надавати – далі у матеріалі.

Світлані Масюк – 50 років. Півтора місяця лікувалася у відділенні для хворих на коронавірус.

"Уражені були легені, була на апаратах, кисень. Дуже важка була – що пам’ятаю, що ні. Витягли, мабуть, з того світу", – розповідає пані Світлана.

Протягом останнього тижня жінка лікується у неврологічному відділенні сумської райлікарні, куди її перевели з інфекційного.

"Сиділа, розмовляла. Прийшли капати. Втратила свідомість – все, мікроінсульт", – ділиться жінка.

За словами лікарки-невропатолога Сумської райлікарні Лариси Загорудко, ішемічний інсульт стався на фоні коронавірусу.

"Вона ще залежна від кисню. У нас отримує реабілітаційне лікування з приводу інсульту. Стан її зараз майже відносно задовільний. Почастішали випадки госпіталізації хворих з ковідними ускладненнями. Майже кожен тиждень маємо таких хворих. Деякі хворі потребують лікування два тижні, потім їх виписуємо на домашнє амбулаторне лікування, через місяць-півтора знову до нас поступають, оскільки проблема постковідних ускладнень поки нова", – розповідає Лариса Загорудко.

Реабілітації потребує кожен третій, який переніс коронавірус, розповідає, головна інфекціоністка області Ірина Троцька.

"Незалежно від того, як перебігала хвороба, 30-40% потребують реабілітації. А може, й більше. Більшість – це хворі, які мають тяжкий перебіг. Але вчора до мене прийшла жінка, яка амбулаторно лікувалася, практично не було підвищення температури, не було ніяких ознак. Ця жінка скаржилася на серцебиття, зупинку серця, на органи травлення. Цей букет ми мали при практично легкому перебігу захворювання", – говорить інфекціоністка.

Бачать це і на первинці. Наталія Солдаткіна – лікарка сімейної медицини, має понад 1700 пацієнтів. З них за весь час на ковід перехворіла майже половина. Близько двох сотень – в середній та важкій формі.

"Зараз найчастіше серед ускладнень – розвиток негоспітальної двобічної пневмонії. Близько місяця в них залишається ще слабкість, задишка. Пацієнтів, пролікованих в стаціонарі та виписаних, далі спостерігаємо ми та можемо направляти на реабілітаційне лікування також в стаціонари", – розповідає Наталя Солдаткіна.

Які саме заклади області, зможуть приймати на реабілітацію таких пацієнтів, поки невідомо. Вимоги до лікарень має сформулювати Національна служба здоров’я й укласти договори.

"Хочуть залучити й санаторії, які ще не знають. У нас в області є два санаторії, які втратили свою функціональність. Це Шосткинський протитуберкульозний і в Лебедині дитячий санаторій. Є приміщення, є медичний персонал. Потрібен наказ МОЗ. Коли буде зрозуміло, яке потрібно обладнання, заклади зможуть взяти участь, підготуватися", – розповідає директор Сумської районної лікарні Володимир Поцелуєв.

Також це може бути обласний диспансер радіаційного захисту населення, сказав начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко. За його словами, Сумщина має 2050 ліжок для хворих на ковід. Зайняті хворими, що мають ускладнення – 1349.

Аторка – Діана Крахматова

Що відомо

  • На Сумщині за 13 квітня до лікарень госпіталізували 215 людей з коронавірусом. Також наразі 39 мешканців області перебувають на апаратах штучної вентиляції легенів. Це рекордні показники за останні дні.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди