Парламент Франції заборонив компаніям, що виробляють дизайнерський одяг і предмети розкоші, знищувати непродані або повернуті речі. Про це йдеться у законі про відходи, який парламент Франції прийняв у четвер, повідомляє The Guardian.
Закон також поширюється на електротовари, засоби гігієни і косметику, які тепер потрібно переробляти, віддавати на благодійність або використовувати повторно. Це не стосується товарів, що становлять загрозу для здоров'я або безпеки.
До 2023 року зі сфери фастфуду потрібно вивести весь одноразовий пластик, а аптекам рекомендують продавати ліки в індивідуальних дозах для кожного покупця.
Офіс прем'єр-міністра Едуарда Філіпа заявив, що у Франції щорічно знищуються або викидаються нові споживчі товари на суму понад 650 мільйонів євро.
У Франції вже є закон, який забороняє супермаркетам викидати непродані продукти харчування і змушує передавати їх благодійним організаціям.
Французький політик Араш Дерамбарш, який є ініціатором закону 2016 року, що змушує супермаркети жертвувати їжу замість того, щоб викидати або знищувати її, заявив, що розкритикував новий закон. За його словами він "сповнений благих намірів, але нерішучий".
"Сьогодні, завдяки нашому закону про харчові відходи, будь-який супермаркет, який відмовляється жертвувати їжу, може бути оштрафований на 10 тисяч євро. У цьому новому законі немає штрафів. На жаль, коли немає покарання, люди просто проігнорують закон", – сказав Дерамбарш.
Як відомо:
- Всього вісім країн світу відповідальні за більш ніж половину загальної кількості пластикових відходів, що потрапляють в океани. Як повідомляє Bloomberg, окрім Китаю, що традиційно вважається головним забруднювачем, основними джерелами відходів є Індонезія, Філіппіни, В'єтнам, Шрі-Ланка, Таїланд, Єгипет і Малайзія.