92 тисяч грн на одного учня: на Харківщині планують закрити школу

92 тисяч грн на одного учня: на Харківщині планують закрити школу

92 тисяч грн на одного учня: на Харківщині планують закрити школу
borova-gromada.gov.ua

В селі Шийківка Борівської громади обговорюють закриття філії Борівської загальноосвітньої школи №1, де навчається 21 дитина. У 2020 навчання одного учня коштувало громаді 92 тис. грн.

Питання обговорювали 8 квітня на зустрічі з колективом і жителями села, розповів Суспільному Борівський селищний голова Олександр Тертишний.

За його словами, Шийківська школа має статус філії опорного закладу — Борівської школи — і розрахована на 300 учнів. Сьогодні в ній навчається 21 дитина, працює 14 людей.

"Мені дуже боляче говорити про закриття школи. Але є обставини, які нам не під силу змінити, тож ми вимушені визнати — іншого виходу немає", — сказав на зустрічі Тертишний.

Він обіцяє підтримку у вирішенні всіх питань, які виникнуть із закриттям. У школі вже немає 1-3 класів. У наступному навчальному році не буде 2-4 класів, а до першого класу прийде один учень.

"Перспектив у школи також немає, адже наразі в селі лише п'ятеро дітей дошкільного віку від 0 до 7 років. Тобто у найближчі 7 років до школи прийде лише п'ятеро учнів", — пояснюють у селищній раді.

Витрати за 2020 рік на Шийківську школу становлять майже 2 мільйони гривень: навчання одного учня коштує 92 тис. грн.

Читайте також: Як живе громада на Харківщині, де підтвердили "британський" штам COVID

За словами начальниця відділу з питань гуманітарної політики Тетяни Бондарівської, малокомплектні школи закривають, щоб діти мали змогу навчатися в кращих умовах.

"У школах, де немає повних класів, не буде сучасного обладнання, нових меблів і тих можливостей для розвитку дітей, яких вимагає наша сучасність. Держава не виділяє кошти на клас, де навчається одна дитина. Усі кошти з держави й з області йдуть на опорні заклади", — пояснила Бондарівська.

92 тисяч грн на одного учня: на Харківщині планують закрити школу
З 1 квітня у Боровій діє "червона" зона карантину. Суспільне Харків

В громаді обіцяють возити учнів до закладу, який оберуть батьки для навчання дітей: опорна школа у Боровій або Чернещинський НВК. До одного з них можуть возити й дошкільнят, але для цього автобус треба буде обладнати спеціальними автокріслами.

Батьки школярів просять, щоб в селі встановили автобусні зупинки, де у негоду можна було б сховатися від дощу та снігу. У будівлі школи пропонують облаштувати будинок для літніх людей.

Вчителів з Шийківської школи обіцяють працевлаштувати в інші навчальні заклади громади. Рішення про закриття мають ухвалити на сесії. До кінця 2020 року Шийківська школа працюватиме.

Що відомо

  • Шийківська школа І-ІІ ступенів входить до складу окружного опорного закладу "Борівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1".
  • З 1 квітня у Борівській громаді введення обмежень "червоної" зони. Учні 1-11 класів продовжують вчитися дистанційно, відвідування гуртків заборонене. Дошкільні навчальні заклади продовжують працювати.
Читайте також: Як живе громада на Харківщині, де підтвердили "британський" штам COVID
На початок