Пожежа у Центрі допомоги онкохворим дітям: у чому причина

Пожежа у Центрі допомоги онкохворим дітям: у чому причина

Ексклюзивно
Пожежа у Центрі допомоги онкохворим дітям: у чому причина
Вікторія Хорошун, Суспільне

28 березня у будинку допомоги онкохворим дітям “Дача” у Києві трапилась пожежа. У будівлі перебували будівельники та охоронець. Директорка фонду вважає, що підпал міг трапитися через конфлікт з сусідами. Чим їх не влаштовує будівництво реабілітаційного центру для онкохворих, розбиралося Суспільне.

Центр “Дача”

Центр допомоги для онкохворих дітей “Дача” – це один із проєктів благодійного фонду “Запорука”. Наразі “Дача” – це орендований на благодійні внески будинок, в якому діти з батьками можуть безкоштовно жити на час лікування. Місце в будинку є для шістьох родин. За одинадцять років існування в центрі проживало понад 1100 дітей.

У 2018 році розпочалось будівництво нової “Дачі” на пожертви благодійників. Там зможуть жити 15 родин.

Тоді ж і почалися перші конфлікти із сусідами “Дачі”. Коли будівельники приїхали на майданчик, люди перекривали дорогу, виступаючи проти забудови Центру. Минулого року замок на воротах “Дачі” зрізали болгаркою. Цьогоріч сталася пожежа.

Підпал “Дачі”

Пожежа сталася в ніч з 28 на 29 березня о 23:30 біля вхідних дверей, розповіла Суспільному директорка благодійного фонду “Запорука” Наталія Оніпко.

“Люди були всередині. Підпалені вхідні двері. Ніч була.Люди спали. Це щастя, що вони вийшли”, – зазначила Наталія Оніпко.
Директорка благодійного фонду "Запорука Наталія Оніпко
Директорка благодійного фонду "Запорука Наталія Оніпко. Вікторія Хорошун, Суспільне

У будівлі на той момент перебували будівельники та охоронець. Один із них прокинувся та побачив полум’я, після чого розбудив усіх, щоб загасити пожежу. Через подію ніхто не постраждав. Пожежників, поліцію та швидку викликали сусіди.

“Усі лягли відпочивати. Чую, що тато кричить: “Горимо!”. Я бігом вибіг подивитися, що тут відбувається. Тут було полум’я. Купа диму. Добре, що ми все це завчасно побачили. Вогонь був великий. Ми відкрили вхідні двері, вогонь вже всередині був”, – розповів будівельник Сергій.

Сергій перебував у будівлі, коли вона зайнялася
Сергій перебував у будівлі, коли вона зайнялася. Вікторія Хорошун, Суспільне

Пожежники приїхали на майданчик за пів години. Будівельники на той момент пожежу загасили самотужки.

“Був один із сусідів, який спостерігав за цією пожежею. Не допомагав, але спостерігав. Коли у наших будівельників закінчилася вода у відрах, то він подав їм шланг з водою. Шланг був біля нього. Напоготові”, – розповіла керівниця фонду.

Пожежа у Центрі допомоги онкохворим дітям: у чому причина
Пожежа у Центрі допомоги онкохворим дітям: у чому причина. Вікторія Хорошун, Суспільне

Сума збитків, попередньо, становить понад двісті тисяч гривень, зазначила Наталія. Вона вважає, що будинок підпалили. Матеріали будівельники використовували негорючі – тобто, при контакті з вогнем вони не будуть горіти, а будуть лише тліти. За її словами, швидше за все, зловмисник додав речовину, яка посилила горіння.

Будівельник та Наталія розповіли, що мають конфлікти із сусідами з початку будівництва (2018 року – ред.) Центру допомоги для онкохворих дітей. За її словами, саме факт будівництва і може бути причиною підпалу. Когось конкретно керівниця не звинувачує.

“Є у нас неприємна історія з нашими сусідами, яка триває весь час, стільки ми тут будуємо. Вважають наші сусіди, що це район тільки для багатих. Вони вважають, що діти, які хворіють, не повинні тут жити. Що їхні здорові діти не повинні бачити хворих дітей. Це історія про те, що наше суспільство не толерантно ставиться до чогось трішки інакшого ”, – розповіла Наталія.

У 2020 році один з сусідів – Іван Слюсарєв – зрізав болгаркою замок на воротах центру, бо був проти будівництва. За словами Наталії, сусід пообіцяв зробити усе можливе, щоб будівництво не завершилось. Тоді Наталія подала заяву до поліції за спричинення матеріальних збитків.

Іван Слюсарєв, який проживає поблизу онкоцентру
Іван Слюсарєв, який проживає поблизу онкоцентру. Вікторія Хорошун, Суспільне

Після пожежі “Дачі” ніхто з сусідів Суспільному не відчинив. За словами Наталії Оніпко, слідчі опитували усіх сусідів. Минулого року після випадку зі зрізанням замка болгаркою, один з сусідів Сергій Байдак сказав, що не хоче, аби поруч будували Центр допомоги.

“Мені це не подобається. Це не те місце, для цієї будівлі. Це будується адміністративна будівля, а земля виділена під особисте будівництво".

За словами Наталії Оніпко, інспектора держслужби з надзвичайних ситуацій, на будівництві стався підпал. За фактом пожежі слідчі розпочали досудове розслідування, розповіла Суспільному пресофіцер Солом'янського управління поліції Олена Мошко.

"Досудове розслідування за частиною другою статті 194 статті кримінального кодексу України. Це - “умисне знищення або пошкодження майна”. “На даний час правоохоронці проводять комплекс оперативно-розшукових та слідчих дій для встановлення всіх обставин інциденту та причетних до правопорушення осіб. Санкція передбачає до десяти років позбавлення волі”, – зазначила Олена Мошко.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок