Житель Уельсу публічно закликав допомогти йому знайти двох ірландців, які майже шістдесят років тому допомогли йому повернутися додому з Австралії поштою.
Як пише The Guardian, 75-річний Браян Робсон наразі двох чоловіків, яких він знав тільки як Пола і Джона.
Подорож у ящику
Наприкінці 1964 року 18-річний Робсон приїхав в Австралію за спеціальною програмою міграції, яка зобов'язувала його провести в цій країні два роки. Його витрати на поїздку оплатив австралійський уряд, а паспорт забрали до кінця терміну перебування. На життя хлопець заробляв тим, що працював на залізничній станції. Попри те, що він мав родичів в Австралії, він почувався ізольованим від світу та сумував за сім'єю, яка лишилася у Великій Британії.
Утім, дозволити собі повернутися додому він не міг, оскільки тоді авіаквиток до Уельсу коштував близько 700 фунтів стерлінгів (зараз це приблизно 26 908 гривень), а заробітна плата хлопця становила лише 40 фунтів на місяць.
Тому він придумав план: купити невеликий дерев'яний ящик і відправити його як вантаж в Британію. Потім Робсон розповідав, що цей "жахливий досвід" тривав чотири дні, і його неодноразово перевозили догори ногами.
Для втілення свого плану він поїхав до Мельбурна, де переконав двох чоловіків допомогти йому втілити план у життя.
"Я на 99% впевнений, що їх звали Пол і Джон. Пол дійсно був на 100% проти цієї ідеї, але Джон сказав, що він його переконає", — розповідає чоловік.
Робсон купив коробку, упакував в неї подушку, валізу, книгу, пісні Бітлз, дві пляшки — одну для води й іншу для сечі, та інструменти, щоб самостійно вибратися з ящика. Потім його друзі закрили контейнер, зазначили, що у ньому знаходиться комп'ютер для ремонту, і відправили Робсона як вантаж на рейс Qantas з Мельбурна в Лондон.
"Я не міг випрямити ноги або повернутися. Я, так чи інакше, застряг в одній позиції. Спочатку вона здавалася мені цілком зручною, але потім я зрозумів, що помилявся", — згадує чоловік.
Утім їх план не спрацював. Рейс був заповнений, тому Робсона перевели PanAm, який замість Лондона доставив його в Лос-Анджелес, США. Там його виявили приголомшені митники, "які зазирнули в отвір ящика та зустрілися з поглядом Робсона".
Після допиту в ФБР, чоловіка відправили до Лондона звичайним пасажирським рейсом.
Робсон сказав, що він писав тим чоловікам в Австралію, щоб подякувати, але вони так і не відповіли. З часом чоловік зізнався, що його витівка з ящиком була "дурістю".
"Якби мої діти спробували зробити це, я б їх убив. Але тоді був інший час", — розповів він.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу