Спеціалісти Національної академії наук прогнозують зростання добової захворюваності на COVID-19 в Україні на рівні 16-18 тисяч випадків впродовж 7-20 квітня.
Про це свідчать дані Прогнозу розвитку епідемії COVID-19 в Україні на 7–20 квітня 2021 року ("Прогноз РГ-41") від робочої групи з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні (базова установа – Інститут проблем математичних машин і систем НАН України).
Згідно з підрахунками НАН, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 18,6 тисячі (прогноз за методикою Prophet), або ж 16,2 тисячі (за методикою SEIR-U) протягом тижня 7–13 квітня. Наступного тижня 14–20 середня добова захворюваність становитиме 16,3 тисячі випадків (за методикою SEIR-U).

Інфографіка від НАН
"Головні індикатори епідемічної динаміки вказують на продовження погіршення епідемічної ситуації на тлі зростання невизначеності щодо темпів такого погіршення. Тоді як щоденне число нових випадків хвороби зростало в останні 4 дні темпами, що перевищують 15%, порівняно зі значеннями тиждень тому, частка позитивних тестів протягом останнього тижня незначно знизилася з 33,6% до 33,3%, а середньодобове число позитивних тестів у середньому за тиждень зросло на 1%, порівняно зі значенням тиждень тому. Це дає підстави сформулювати гіпотезу, що число нових оприлюднених випадків хвороби збільшилося переважно через оприлюднення випадків із давнішими датами, тоді як число випадків, підтверджених в останні сім днів, знаходиться на плато", – пояснили науковці.
Дослідники наголосили, що зростання кількості нових випадків захворювання на COVID-19 не супроводжується підвищенням смертності.
"Спостережувана летальність демонструвала слабкі ознаки зростання, але, загалом, знаходилась у діапазоні 2,2%–2,5% ", – зауважили дослідники.
Довідка. З початку квітня 2020 р. міжвідомча Робоча група (РГ) представників Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету та Національної академії медичних наук України – з урахуванням світового досвіду математичного моделювання розвитку епідемії COVID-19, на основі статистичних даних про динаміку епідемії в Україні та країнах Європи – створювала і тестувала математичну модель SEIR–U. За результатами проведеного моделювання Робоча група підготувала документи "Прогноз розвитку епідемії коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні".
Що відомо
- Станом на ранок 7 квітня в Україні підтвердили 15 415 нових випадків інфікування COVID-19, що на 2139 випадків більше, ніж за попередню добу.
- В Україні кількість ліжок із киснем для пацієнтів з COVID-19 досягла свого максимуму. Наразі зайнято вже понад 47 тисяч ліжок з 67 тисяч.
- Міністерство охорони здоров'я 5 квітня оновило розподіл карантинних зон. Так, у "червоній" зоні досі знаходяться 10 областей та Київ, а в "жовтій" — лише Херсонська.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу в Україні.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу