Чи готова приймати COVID-хворих резервна травматологічна лікарня у Харкові

Чи готова приймати COVID-хворих резервна травматологічна лікарня у Харкові

Чи готова приймати COVID-хворих резервна травматологічна лікарня у Харкові Суспільне Харків

Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня — один з резервних опорних медзакладів регіону. Для прийому пацієнтів з коронавірусом лікарня має отримати контракт від Нацслужби здоров'я України.

Переговори щодо укладення договору з НСЗУ та травматологічною лікарнею тривають, розповів на брифінгу 6 квітня голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк.

"Йде фактичне контрактування, обговорення всіх нюансів. НСЗУ протягом квітня законтрактують заклад охорони здоров'я по всіх пакетах, в тому числі й по COVID. У контрактування є відповідні вимоги, в тому числі й бригади, і ліжка, і все інше. Всі ці принципові питання сьогодні вирішуються, розуміючи, що ця лікарня може стати не резервною, а активною, приймаючою хворих на коронавірус", — сказав Михайло Черняк.

Що відомо про харківську травматологічну лікарню, яку готуються розгорнути для прийому COVID-хворихСуспільне Харків

Михайло Черняк каже, що підготовка обласної травматологічної лікарні до прийому хворих з COVID триває

5 квітня головний лікар обласної травматології Олександр Гавриков розповів Суспільному, що у медзакладі отримують лікування 180 пацієнтів.

"Поки чекаємо. В мене лікарня травматологічна. Ми не епідеміологи, яким чином буде розгортатися епідемія далі — ми не розуміємо", — сказав головний лікар.

До можливого прийому хворих на COVID, за його словами, готувалися.

"Ми зараз намагаємось визначити місця. У лікарні є 12 точок доступу до потокового кисню. Лікарня майже повністю забезпечена концентраторами подвійними. Можливості під'єднання, збільшення потокового кисню на сьогодні в нашій області ускладнені... Тому було прийняте рішення, що в нас стоятимуть кисневі концентратори. З вихідних займаємось пропрацюванням заходів", — сказав Гавриков.

Що відомо про харківську травматологічну лікарню, яку готуються розгорнути для прийому COVID-хворихСуспільне Харків

Куди переводитимуть пацієнтів у разі відкриття лікарні для пацієнтів, керівник відповісти не зміг.

"Я не готовий відповісти на це питання. Це буде залежати від узгодженості дій міської та обласної влади — які заклади будуть визначені для переведення, яким чином це буде. Як я вже сказав, наша лікарня надає ургентну допомогу — дитячий травмпункт, дорослий... В інших закладах ургентної допомоги з дитячої травми не надається, тому, думаю, що ми якимось чином будемо продовжувати робити. Щодо дорослого травмпункту — я думаю, що існує можливість якогось перепрофілювання", — розповів Гавриков.

За його словами, бригади у медзакладі ще не формували.

"Бригади формуються за вимогами НСЗУ. Підписується ковідний пакет. Ми не отримували розпорядження, не підписували документи", — сказав головний лікар.

За словами Черняка, спеціалістів для бригад травматологічної лікарні шукатимуть серед інших лікарень, в тому числі й районних, залучатимуть до роботи лікарів-інтернів.

Що відомо

  • Крім обласної травматологічної лікарні, резервним значився обласний госпіталь ветеранів війни. Хворих на COVID він почав приймати 5 квітня. Зі 120 ліжок, розрахованих для пацієнтів з COVID, заповнилися 105.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди