Канадські хіміки створили біорозкладну альтернативу пластику з рибних відходів, зокрема голів, кісток та луски. Специфічного запаху у екополіуретану немає.
Як пише EurekAlert, новий матеріал зможе замінити пластик на основі сирої нафти, який є практично всюди: у взутті, одязі, побутовій техніці та будівельних матеріалах. Результати своєї роботи вчені представлять на весняних зборах Американського хімічного товариства.
"У разі успішної розробки поліуретану на основі риб'ячого жиру ми можемо допомогти задовольнити величезну потребу в екологічно чистому пластику. Важливо, щоб ми почали розробку цього матеріалу, який можна переробити або безпечно утилізувати після закінчення терміну служби. Наприклад, в процесі хімічного розкладання на вуглекислий газ і воду", — заявила провідна авторка дослідження Франческа Кертон.
Вона почала свою роботу з вивчення жирів, отриманих з відходів атлантичного лосося. Експерименти показали, що новий матеріал легко розкладається. Кертон вважає, що її екополіуретан можна буде використовувати для виготовлення пакувань і одягу.
Що відомо
- Люди по-різному доєднуються до екоруху. Вчені створюють придатні для переробки матеріали, а от в Івано-Франківську, наприклад, із вживаного пластику створюватимуть лавки для міста.
- Дослідники з Мельбурнського королівського технологічного інституту винайшли новий будівельно-дорожній матеріал, який складається з подрібнених медичних масок і переробленого бетону. Цю суміш можна використовувати для будівництва доріг та виготовлення тротуарної плитки.
Читайте також
Як в Україні утилізують небезпечні медичні відходи
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу