МОЗ збільшив тарифи за надання паліативної допомоги

МОЗ збільшив тарифи за надання паліативної допомоги

МОЗ збільшив тарифи за надання паліативної допомоги АР

У 2021 році Національна служба здоров'я збільшила тарифи на паліативну допомогу.

Так, за надання мобільної паліативної допомоги медичним закладам сплачуватиметься 14 066 грн за одного пацієнта, а за стаціонарну паліативну допомогу - 13 129 грн за одного пацієнта.

"У Програмі медичних гарантій на цей рік, як і у минулому році, є два пакети послуг - “Мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям” та “Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям”. Тариф за паліативну допомогу у цьому році збільшили. За надання мобільної паліативної допомоги одному пацієнту заклад отримає 14 066 грн. Тариф на стаціонарну паліативну допомогу становить 13 129 грн також за одного пацієнта", — повідомили у пресслужбі НСЗУ.

Як відзначається, наразі пропозиції на надання паліативної допомоги подали 736 медзакладів, з них 613 — на стаціонарну допомогу, що майже на 200 більше, ніж у 2020. 486 закладів подали пропозиції на надання мобільної паліативної допомоги, що також удвічі більше, ніж торік.

"НСЗУ оплачує саме медичну складову паліативної допомоги. Згідно з визначенням ВООЗ, медична складова у паліативній допомозі - це симптоматична терапія, полегшення болю та інша допомога. І така допомога спрямована на підтримку чи поліпшення якості життя. Але паліативна допомога потребує і соціальної складової. Тому у вимогах передбачено, що заклади мають залучати до надання послуг соціальних працівників, оплата послуг яких відбувається з окремого соціального бюджету", — зазначили в НСЗУ.

За пакетом стаціонарної паліативної допомоги пацієнт отримує такий перелік безоплатних послуг: складання плану спостереження пацієнта та оцінка стану; запобігання та лікування хронічного больового синдрому, ефективне знеболення та забезпечення цілодобового доступу до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних; лікарське спостереження та цілодобовий медсестринський догляд; проведення необхідних лабораторних досліджень та інструментальних обстежень; симптоматична терапія - фармакотерапевтичні, хірургічні, фізіотерапевтичні та інші методи лікування.

У пакет також входить:

  • киснева терапія та респіраторна підтримка (за потреби);
  • харчування в умовах стаціонару, зокрема лікувальне;
  • складання плану фізичної та психологічної чи психічної адаптації пацієнта;
  • послуги фізичної терапії та медичної реабілітації.
  • навчання членів родин пацієнта навичок догляду.

У пакет мобільної паліативної допомоги, яку пацієнт отримує за місцем перебування входить складання плану спостереження, оцінка соматичного та психоемоційного стану та запобігання та лікування хронічного больового синдрому, в тому числі призначення та виписка рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, ненаркотичні знеболювальні препарати та проведення знеболення. Водночас, пацієнт має купувати такі речовини власним коштом, якщо у місці проживання відсутня відповідна місцева програма з забезпечення пацієнтів такими ліками в амбулаторних умовах.

Окрім того, безоплатним є проведення ряду лабораторних досліджень, а також забір матеріалів для проведення інших аналізів і транспортування їх до лабораторного центру.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я розробило Національну стратегію контролю онкологічних захворювань. Її планують реалізувати до 2030 року.
  • Міністерство охорони здоров'я планує збільшити тариф на діагностику, хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями або підозрою на новоутворення до 60 тисяч гривень.
  • На 70% у порівнянні з 2019 роком було збільшено фінансування лікування онкологічних захворювань за програмою медичних гарантій, яка включає низку безкоштовних послуг для пацієнта.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди