В Італії прокинувся вулкан Етна. Чим можуть бути небезпечні виверження

В Італії прокинувся вулкан Етна. Чим можуть бути небезпечні виверження

В Італії прокинувся вулкан Етна. Чим можуть бути небезпечні виверження
. Twitter/Etnaboris

На Сицилії влада тимчасово заблокувала повітряний простір над територією вулкану Етна через його виверження. Стовп диму та попелу над кратером досяг висоти у майже дев'ять кілометрів.

Як повідомляє місцеве видання Palermo.repubblica.it, міжнародний аеропорт Катанії, найбільший на півдні країни, продовжує функціонувати, але рейси призупинені.

"Через активність вулкану Етна наразі повітряний простір заблокований для руху і жоден літак не зможе здійснити посадку або зліт", — повідомили представники влади.

Вулкан Етна розташований між Африканською та Євразійською тектонічними плитами та розломом між Африканською та Іонічною плитами. Тому виверження для цього регіону не нові. Одне з найсерйозніших вивержень відбулося в березні 2017 року, коли було поранено 10 людей.

Чим небезпечні вулкани

Виверження вулканів можуть бути небезпечні не лише через гарячу лаву. Близько 600 млн людей у світі живуть біля активних вулканів, які можуть стати смертельними. Лава не так страшна для людей, як, наприклад, зсуви ґрунту.

У 1995 році в Колумбії почалося виверження вулкана Невадл-дель-Руїс, внаслідок чого сталися викиди уламків гірської породи. На схилах вулкана розтанули тонни снігу та льоду, через що виникли грязьові потоки, які переповнили місцеві річки та затопили поселення. Тоді загинуло близько 24 тисяч людей.

У 79 році нашої ери сталося одне з найвідоміших вивержень — вулкана Везувію, який знищив майже всіх жителів ближніх міст, зокрема, Помпеїв та Геркулануму. Найсмертельнішим для людей був пірокластичний потік — суміш високотемпературних вулканічних газів, попелу та каміння.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок