Батьки учнів протестують проти закриття школи у Запоріжжі

Батьки учнів протестують проти закриття школи у Запоріжжі

Батьки учнів протестують проти закриття школи у Запоріжжі

Батьки учнів запорізької гімназії №37 у Вознесенівському районі стурбовані щодо подальшої долі закладу освіти, через чутки про закриття школи. Вони організували акцію, щоб висловити протест проти ліквідації гімназії.

У перший день поновлення дистанційного навчання учнів 5-11 класів Запоріжжя біля центрального входу 37-ї гімназії зібралось близько 20 батьків школярів. Кажуть: 37-ма гімназія знаходиться в безпосередній близькості від їхніх домівок, тому вони не бажають переводити дітей до інших навчальних закладів. "Діти, коли йдуть сюди до школи та повертаються додому не переходять ніяких доріг, не користуються громадським транспортом, що у наш час дуже важливо. У час цієї епідемії. Тому ми за те, щоб зберегти нашу школу і щоб у наступному році наші діточки залишились навчатись у нашій школі", – каже Наталія, у якої в гімназії навчаються донька та син.

Батьки учнів протестують проти закриття школи у Запоріжжі

Гімназія №37 у Запоріжжі

Батько двох учениць гімназії Сергій Івченко каже, що зараз серед учнів гімназії відчувається нервозність — діти схвильовані, і для них, на його думку, перехід до нової школи буде стресом.

Понад 10 років працює у 37-ій гімназії вчителькою української мови та літератури Світлана Бован. Розповідає, що розмови про ймовірне закриття навчального закладу через низьку завантаженість учбових класів тривають останні п'ять років.

"Нам не дозволили, я не знаю, чи ТВО чи міські органи, набрати три роки поспіль перший клас. У цьому році через те, що йдуть розмови про те, що школа не набирає учнів і школу будуть закривати до нас перший клас не хоче йти. Тому ми можемо не набрати знову ж таки. Пішов від нас десятий клас знову ж таки через плітки, що школу зачиняють. І тепер ми гімназія, а не десятий як могли бути", – розповідає вчителька.

Ініціативна група батьків зараз збирає підписи під зверненням до депутатів міськради та керівництва міського Департаменту освіти та науки з вимогами зберегти навчальний заклад.

Батьки учнів протестують проти закриття школи у Запоріжжі

Лист-звернення до депутатів Запорізької міськради і Департаменту освіти та науки

Директор гімназії Денис Іваніченко каже, що у школі зараз навчається трохи більше ніж 70 дітей у п'яти класах і це дуже низький показник наповненості. Проте, про офіційне рішення з боку засновника, котрим виступає Запорізька міська рада, щодо закриття або перепрофілювання гімназії, йому наразі не відомо.

"Відповідно до Постанови Кабінету міністрів на кожне місто є формульний розрахунок наповнюваності учнів у класі. На місто Запоріжжі згідно цієї формули кількість дітей у класі повинна бути не менше 27 осіб, тому до відома батьків було доведено низьку наповнюваність у класах для того, щоб вони запропонували можливість наповнити класи відповідною кількістю учнів, провести рекламу серед мешканців мікрорайону території обслуговування для того щоб інші батьки мали змогу привести сюди своїх дітей", – пояснює директор гімназії.

Також ситуацію, що склалася, журналістам Суспільного прокоментував директор Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук.

"На сьогоднішній день освітня галузь Запоріжжя підпорядковується основним нормативним документам — це Закон про освіту, Закон про повну загальну середню освіту, там є законодавство про дошкільну та позашкільну, але ми зараз кажемо саме про загальні освітні заклади. Що стосується закриття і ще якихсь дій відносно 37 гімназії, то це право надано лише засновнику, тобто, Запорізькій міській раді. Ніякий Департамент сам по собі ніяких реформацій зробити не може", – сказав Станіслав Романчук.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди