ОГПУ пред'явив звинувачення судді, яка забирала права в автомайданівців

ОГПУ пред'явив звинувачення судді, яка забирала права в автомайданівців

Оновлено
ОГПУ пред'явив звинувачення судді, яка забирала права в автомайданівців
Автомайданівці їдуть до Межигір'я, 2014 рік / фото УНІАН

Офіс генерального прокурора пред'явив звинувачення екссудді Дніпровського суду Києва Нелі Ластовці, яка під час протестів 2013-2014 року позбавила прав трьох автомайданівців.

Як повідомили у пресслужбі ОГПУ підозрювану звинувачують у незаконному перешкоджанні проведенню мітингів і демонстрацій, вчиненому службовою особою.

"Слідством встановлено, що 23 січня 2014 року, з метою перешкоджання проведенню мітингів і демонстрацій, суддя притягнула до адміністративної відповідальності за відсутності доказів та обставин, що обтяжують відповідальність, трьох осіб за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КУпАП (невиконання водіями вимог про зупинку)", — розповіли в ОГПУ.

Як відзначається, вказані особи 29 грудня 2013 року були учасниками руху колони, яка рухалася з Хрещатику до резиденції експрезидента Віктора Януковича Межигір'я.

"При цьому, заради припинення мітингів та демонстрацій біля резиденції "Межигір’я", суддя призначила їм найбільш суворий вид адміністративного стягнення, передбачений санкцією вказаної статті, – позбавлення права керування транспортним засобом", — зазначили у відомстві.

Як повідомив адвокат автомайданівців Роман Маселко, звинувачення пред'явили колишній судді Дніпровського суду Києва Нелі Ластовці.

"Це суддя Ластовка, колишня голова Дніпровського суду. Вона в часи Майдану була заступником голови суду, а головою суду був Хіміч. Вона позбавила права керування одного з учасників — Кузьмінського Євгена. Після цього її намагалися звільнити з це, потім залишили на посаді, потім її звільняли вже за порушення за іншими справами, потім вона не здала кваліфікаційне оцінювання і от її мали звільнити, але замість цього її відправили у відставку", — розповів Суспільному Маселко.

Адвокат наголосив, що притягнути до відповідальності суддю дуже складно. Він зазначив, що на відміну від Ластовки, суддю Оксану Царевич (яку суд виправлав у червні 2020 року - ред.) намагалися притягти до відповідальності за винесення завідомо неправосудних рішень, а цю статтю Кримінального кодексу визнано неконституційною.

"У чому цікавість і важливість справи по Ластовці, її звинувачують не у неправосудному рішення, а у перешкоджанні мирним зібранням. І це теж абсолютно правильно, тому що вона ж позбавляла прав не просто так, а для того, щоб не дати можливості учасникам протестів їздити на акції. Фактично це було перешкоджання мирним протестам", — пояснив Маселко.

Він також додав, що серед суддів Дніпровського суду Києва, чию діяльність під час протестів на Майдані розслідувала прокуратура, був і колишній голова суду Володимир Хіміч, якого звинувачують в організації порушень, зокрема у втручанні в роботу автоматизованої системи суду. Усього, щонайменше вже четверо суддів Дніпровського суду отримали обвинувачення і їхні справи вже передані до суду.

Що відомо

  • 17 березня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду скасував указ про звільнення з посади судді Печерського райсуду Оксани Царевич, яку звинувачували у винесенні неправосудних рішень щодо учасників автопробігу в резиденцію експрезидента Віктора Януковича у 2014 році.
  • Оксану Царевич звинувачували в тому, що взимку 2014 року вона винесла неправосудні рішення: відібрала права у чотирьох учасників автопробігу в "Межигірʼя" ― резиденцію експрезидента Віктора Януковича.
  • У червні 2020 року Шевченківський райсуд столиці виправдав Оксану Царевич у винесенні неправосудних рішень.
  • 27 листопада 2020 року Шевченківський районний суд Києва виправдав екссуддю Печерського райсуду столиці Віктора Кицюка, який переслідував активістів Автомайдану під час Революції гідності. Його звинувачували у зловживанні службовим становищем під час протестів 2013-2014 років. За даними слідства, він виніс завідомо неправосудні рішення щодо активістів "Автомайдану", зокрема, позбавляв водійських посвідчень учасників автопробігу до резиденції експрезидента Януковича у Межигір’ї.
На початок