Профспілки Сумщини виступили проти прийняття закону “Про працю”

Профспілки Сумщини виступили проти прийняття закону “Про працю”

Профспілки Сумщини виступили проти прийняття закону “Про працю”

Віче профспілок області відбулось 30 січня у Сумах в рамках всеукраїнської акції “Хвиля гніву”. Виступили проти прийняття законопроєкту “Про працю” та внесення змін до законодавчих актів, щодо професійних спілок.

Зібрали віче профспілок на вулиці Петропавлівській, біля будівлі Сумського державного університету, звідки перейшли до обласної філармонії, де усі присутні мали змогу висловити свої зауваження до законопроєкту. Загалом зібрались близько 250 учасників.

Обговорення тривало близько двох годин. Після чого присутні ухвалили резолюцію, де вимагають відкликати закон "Про працю", а у разі його прийняття – аби президент наклав вето.

“Ми згодні на те, що проєкт потрібно змінювати, той "КЗоТ", який є на сьогодні. Його треба осучаснити, а не порушуючи ні Конституції, ні міжнародні конвенції. Він повинен бути погоджений і з роботодавцями, і з профспілками. Цей закон, перш за все несе звільнення людини безпідставне, тобто одна сторона захотіла звільнити – йому сьогодні не потрібні ці люди, і вони просто вивільняють за один день”, - прокоментувала голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова.

Після прийняття резолюції учасники віче вирушили до обласної ради, де передали резолюцію керуючій справами виконавчого апарату обласної ради Вікторії Патютько, яка вийшла до мітингувальників, а потім т.в.о. голови облдержадміністрації Ірині Купрейчик, яка пообіцяла передати позицію профспілок до Кабміну.

“Дійсно, профспілкам у цьому кодексі приділено недостатньо уваги, там зазначено про необхідність ухвалення окремого закону про діяльність профспілок, але в самому законі це питання належним чином не врегульовано. Яким чином це буде відбуватися надалі, дійсно може мати місце незахищеність працівника, якщо якийсь працівник працює добре, але чимось став неугодним для роботодавця, він може бути звільнений. Цей законопроєкт ще опрацьовується і це не кінцева форма, не кінцевий закон, відповідно до того, як цей законопроєкт стане законом, я впевнений до нього буде внесена ціла купа поправок”, - прокоментував юрист регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Олексій Рибалка.

Як відомо:

  • Як вказано на сайті Верховної ради, проєкт “Закону про працю” був внесений на розгляд Кабміном 28 грудня 2019 року. Від 3-го січня документ знаходиться на ознайомленні у комітетах Верховної Ради.
  • У законопроєкті про працю йдеться — законодавець може звільнити працівника завчасно попередивши. Якщо людина працює менш як пів року – за 15 днів, більш як шість місяців — за 30 днів. Від пів року до п’яти — за два місяці. Якщо ж людина працює від п'яти до 10 років попередити її необхідно за три місяці або ж виплативши компенсацію грошима.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди