"Сезон тиші" для мисливців: що це та коли починається

"Сезон тиші" для мисливців: що це та коли починається

Ексклюзивно
"Сезон тиші" для мисливців: що це та коли починається Ілюстративне фото, Unsplash

З 1 квітня до 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою запроваджується “сезон тиші”. У цей період заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрілянина, проведення вибухових робіт, феєрверки, санітарні рубки лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах). Більше про сезон тиші в ефірі Українського радіо розповідає старший науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН України, зоолог, орнітолог Андрій Бокотей.

Навіщо потрібен "сезон тиші"

У природі більшість життєвих процесів тварин є циклічними, тобто вони повторюються в один і той самий період. Найбільш важливий період — це термін з квітня до середини червня, у різних видів по-різному, але приблизно у всіх у цей час відбувається відтворення популяції виду. Це дуже відповідальний період, бо від цього залежатиме подальший розвиток тих видів, які живуть на певній території. Безумовно, запровадження цього закону — це необхідна умова, без якої тваринам було б набагато складніше. У нас взагалі з чисельністю багатьох тварин ситуація дуже складна. Це пов’язано, з одного боку, з некоректною діяльністю людини щодо тварин, а з іншого — дуже змінилася кліматична ситуація, що теж значною мірою негативно впливає на багато видів тварин.

Чи можна рибалити у цей період

Рибалити не заборонено. Проте це треба робити з однією вудкою, з берега. Ці правила чітко прописані. Той, хто любить рибалити чи бути в лісі, повинен бути добре ознайомлений з ними, щоб не потрапити у неприємну або незаконну ситуацію. Дуже багато залежить від людей.

Яким є покарання

Існує низка штрафів. Є обласні і міські управління екології, до яких мають звертатися громадяни, які зауважують такі порушення. Поліція повинна реєструвати такі факти і притягувати до відповідальності порушників.

Чи можна штрафувати лісогосподарські підприємства

Тут ситуація досить складна. Проблема полягає у тому, що лісогосподарські підприємства повинні вести свою діяльність, бо у них працюють десятки або тисячі працівників, яким треба платити заробітну плату, які повинні виконувати свої посадові обов’язки і забезпечувати державний бюджет у тому числі. Багато всього у нашому суспільстві залежить від конкретної людини. Можливо, так не повинно бути, але, на жаль, у нас так. Є чудові керівники лісогосподарств, які дуже коректно поводяться з природою у цей період і вимагають того ж від своїх працівників — таких більшість. Та завжди знайдуться люди, які з різних причин, переважно фінансово-економічних, будуть порушувати цей Закон. З цим треба боротися і працювати. Величезну роль у цьому мають відігравати громадські організації. У нас непогане законодавство. Наша проблема у тому, що немає традиції вимагати його дотримання.

"Сезон тиші" – це природоохоронний захід, запроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні у 2015 році (стаття 39 Закону України "Про тваринний світ").

Порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин тягне за собою накладення штрафу на громадян від 510 до 850 грн і на посадових осіб — від 850 до 1190 грн. Невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршенню середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1190 грн.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди