На Черкащині розпочали весняне садіння лісу

На Черкащині розпочали весняне садіння лісу

На Черкащині розпочали весняне садіння лісу

У Черкаському держлісгоспі розпочали весняне садіння лісу. Загалом лісові розсадники будуть висіяні на загальній площі 3,52 га, повідомила Суспільному речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Сегеда.

У лісових розсадниках для посадкових робіт виростили майже 2,4 мільйони сіянців. Переважна більшість з них – сіянці сосни звичайної. Висаджуватимуть також дуб звичайний, дуб червоний, липу, горіх чорний.

Для висіву в лісових розсадниках заготовлено 9,5 тонн лісового насіння:

  • сосни звичайної – 130 кг,
  • дуба звичайного – 3237,1 кг,
  • дуба червоного – 3326,42 кг,
  • липи – 65 кг,
  • горіхів- 2709,82 кг,
  • берези – 10 кг.

Загалом лісові розсадники будуть висіяні на загальній площі 3,52 га.

Читайте також: У черкаських лісах стало більше диких тварин – результат підрахунків

Більшість лісництв підприємства мають піщані ґрунти, які навесні швидко прогріваються, тому, щоб виконати лісокультурні роботи в оптимальні агротехнічні строки, протягом останніх кількох років у лісгоспі максимально перейшли на створення лісових культур механізованим способом. Так, майже 100 гектарів запланованих лісових культур будуть створені механізовано, за допомогою лісопосадкових машин. А це, у першу чергу, фінансова економія для підприємства, адже при садінні лісу буде задіяна менша кількість працівників, а ще, як показала практика, це і відмінна приживлюваність сіянців, які потім дають гарний приріст.

На відео – садіння лісових культур сосни звичайної та дуба червоного у Дахнівському лісництві Черкаського держлісгоспу, весна 2021.

Що відомо

Загалом у Черкаському держлісгоспі заплановано відтворення лісів на загальній площі 172,4 га, з них лісовідновлення – 154 га, природнє поновлення – 18,4 га.

На початок