Завезені наркобароном бегемоти змінюють екосистеми Колумбії

Завезені наркобароном бегемоти змінюють екосистеми Колумбії

Завезені наркобароном бегемоти змінюють екосистеми Колумбії

Спостерігаючи за колись привезеними в Колумбію наркобароном Пабло Ескобаром гіпопотамами, науковці виявили, що вони не лише чудово пристосувались до нових умов існування, а й почали суттєво впливати на середовище.

Історія появи цих африканських тварин у Колумбії почалась ще у 80-х роках минулого століття. У той час Медельїнський кокаїновий наркокартель перебував на піку могутності, а світові видання оцінювали статки його очільника Пабло Ескобара від 3 до 30 мільярдів доларів. Картель мав у своєму розпорядженні літаки, причали, підводний човен та організовану мережу збиту, нестачі у грошах не відчували, і Ескобар міг дозволити собі невеликі особисті забаганки.

Одним із проєктів колумбійця став приватний зоопарк — неподалік другого за розміром міста країни Медельїни він збудував віллу під назвою Гасьєнда Напольєс та заселив її територію екзотичними тваринами. Ними стали жирафи, носороги, антилопи, поні, слон, страуси та чотири бегемоти.

Приватний зоопарк Пабло Ескобараhttps://historycollection.co/

Приватний зоопарк Пабло Ескобара

Невдовзі після вбивства Ескобара у грудні 1993 року зоопарк накрили урядові сили. Майже всіх тварин відловили та доправили в легальні місця утримання. Однак дати ради бегемотам не змогли — транспортувати їх було надто складно і небезпечно, тому тварин лишили напризволяще. Після цього гіпопотами почали розмножуватись. Зараз розмір їхньої популяції оцінюють приблизно у 60-80 особин. У пам'ять про походження тварин місцеві мешканці звикли називати їх "кокаїновими бегемотами".

Згодом науковці почали помічати, що бегемоти захоплюють дедалі більші території та потроху витісняють місцевих тварин, таких як видри і ламантини. Крім того, відомо, що гіпопотами здатні серйозно впливати на екосистеми, які вони населяють, оскільки харчуються на суходолі, а випорожняються у воді, змінюючи її хімічний склад та переміщаючи поживні речовини. Також завдяки своїм чималим розмірам тварини здатні розривати береги річок і видозмінювати ландшафти.

У минулому колумбійський уряд пропонував стерилізувати бегемотів і залишити їх на волі, проте відлов навіть однієї тварини виявився занадто фінансово обтяжливим.

Через це вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго та їхні колеги з Колумбії вирішили дослідити вплив, який інвазивні тварини завдають колумбійським водним екосистемам, повідомляє EurekAlert.

Протягом двох років наукова група проводила комплексну оцінку якості води за її хімічним складом і рівнем кисню, порівнюючи озера з популяціями бегемотів і без них. Дослідники також порівняли мікробіоми в озерах та оцінили присутність комах, ракоподібних та інших організмів.

Як з'ясувалось, бегемоти стають причиною надмірної евтрефікації водойм — ефекту, що полягає у збільшенні насиченості води органічними сполуками та зміні видового складу організмів, що її населяють.

За словами професора біологічних наук Джонатана Шурина, дослідникам вдалося виявити, що присутність гіпопотамів відчутно збільшує продуктивність водойм та змінює видовий склад водоростей і бактерій, що може призвести до надлишкового розмноження водоростей та цвітіння води.

Дослідницька група Джонатана Шурина за роботоюhttps://ucsdnews.ucsd.edu/

Дослідницька група Джонатана Шурина за роботою

"Цей унікальний вид дуже впливає на його екосистему в своєму природному ареалі в Африці, і ми виявили, що він завдає аналогічний вплив, коли ви імпортуєте його на абсолютно новий континент з абсолютно іншим середовищем і набором персонажів. Зрозуміло, що цей ефект може чинити негативні наслідки для якості води та водних ресурсів через шкідливі водорості і бактерії", — прокоментував результати дослідження Шурин.

За оцінками науковців, враховуючи високий темп розмноження гіпопотамів, їхня популяція може зрости в надзвичайно короткі терміни у десятки та сотні разів. Через це вирішувати проблему гіпопотамів треба вже зараз, поки їхня кількість не перевищила сотню, наполягають автори дослідження.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди