Найбільшу картину у світі продали за понад мільярд гривень

Найбільшу картину у світі продали за понад мільярд гривень

Найбільшу картину у світі продали за понад мільярд гривень
Associated Press

На аукціоні в Дубаї продали найбільшу картину в світі під назвою The Journey of Humanity ("Подорож людства"), яку написав британський художник Саша Джафр. Покупець виклав за роботу 62 мільйони доларів (понад мільярд гривень).

Як пише The Guardian, полотно Саші Джафра розділене на 70 частин і еквівалентно майже чотирьом баскетбольним майданчикам або двом футбольним полям. Покупцем став французький бізнесмен Андре Абдун — він один придбав всі частини.

"Я походив з бідної сім'ї, і часом я знав, як це — нічого їсти, але, принаймні у мене була любов батьків, освіта та підтримка", — сказав Абдун і додав, що він не захотів розділяти картину.

Очікувалося, що картину розпродадуть по частинах на шести аукціонах в різних країнах приблизно за 30 мільйонів доларів, а гроші направлять на благодійність, зокрема на охорону здоров'я або освіту для дітей в бідних країнах. Фінальна ціна вдвічі перевищила очікувану у два рази.

Як зазначає видання Artnet, завдяки угоді Джафр став четвертим в списку найдорожчих сучасних художників після Джеффа Кунса, Девіда Хокні та цифрового художника Біпла (Майк Вінкельманн).

Journey of Humanity
Journey of Humanity. Associated Press

Картину The Journey of Humanity художник створював на підлозі готелю Palm в Дубаї під час ізоляції. Робота над витвором мистецтва тривала вісім місяців майже по 20 годин на день. Художник розповів, що джерелом натхнення для нього стали дитячі малюнки: британець просив у дітей з усього світу намалювати, як вони переживають пандемію.

BBC пише, що новий власник картини планує побудувати для неї окремий музей.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок