Створює мініатюри радянських автівок. Іван Шевченко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Створює мініатюри радянських автівок. Іван Шевченко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Створює мініатюри радянських автівок. Іван Шевченко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
. Суспільне Рівне

Ювелір з Рівного Іван Шевченко створює зменшені копії автомобілів радянських часів. Цією справою 28-річний чоловік займається у вільний від роботи час. У колекції є п'ять машин.

Почалось хобі із Москвича.

Моделювання
Суспільне Рівне

"Аналог цієї машини в моїй сім'ї все моє життя, в дідуся, ми нею всією Україною подорожували. І коли вирішив зайнятися таким хобі, то питання в мене не стояло, який це має бути автомобіль", – розповідає моделіст Іван Шевченко.

Моделювання
Суспільне Рівне

Займається моделюванням чоловік другий рік. Щоб створити одну машину, потрібно орієнтовно пів року. У колекції Івана – ГАЗ, ЛУаЗ, ЗІЛ та Москвич.

Моделювання
Суспільне Рівне

Одну із його мінімашин на вулиці роз'їхав справжній автомобіль.

"Це була трагедія. Вщент, повністю, там нічого живого не лишилося. Вона якраз посередині проїхала. Згребли все докупи, вдома перебрав, що можна врятувати, що не можна, якісь ручечки, щось таке маленьке. Тому що це все час", – каже моделіст.

Найважче у роботі – знайти креслення автомобіля, адже не всі вони відповідають оригіналам.

Моделювання
Суспільне Рівне

"Якщо взяти по ЗІЛу, це була комічна ситуація. Я в себе на стоянці знайшов 131 "ЗІЛ" і банально прийшов вночі з рулеткою до гаражів, домовився з охоронцем і ходив з рулеткою його обміряв, щоб зрозуміти, які дійсно розміри. Тому що на кресленнях всього немає. Таким чином ще й познайомився з тим власником ЗІЛа", – говорить рівнянин.

Моделювання
Суспільне Рівне

Всі автомобілі на радіокеруванні і можуть набирати швидкість до сорока кілометрів за годину. А найшвидший – це DeLorean, копія того, що був у фільмі "Назад у майбутнє". Його швидкість 70 кілометрів за годину. Зараз авто на ремонті.

Моделювання
Суспільне Рівне

У роботі чоловік використовує ПВХ-пластик та клей, а ще паяльник, кабелі та матеріали для ідентичного оформлення салону.

"Зараз вже більш перехожу на інший рівень, власне кажучи, це 3D-друк. Тобто взяти по ось цій моделі, вона перша, у якої кабіна була створена на 3D принтері, але все-одно не обходиться без великої кількості ручної роботи, тому що, на жаль, не все техніка може зробити", – каже Іван.

Матеріали для моделювання закуповує в магазинах та в інтернеті. Собівартість одного авто від чотирьох тисяч гривень, дивлячись на кількість використаних матеріалів та її габарити.

"Якщо взяти вантажівку – це доволі дорогий проєкт, тому що багато компонентів тої ж ходової частини. Бюджет її стане в районі 8-9 тисяч", – говорить моделіст.

Деталі машини чоловік випилює самотужки, таким чином максимально наближує міні версії до оригіналів.

Моделювання
Суспільне Рівне

"Запасники взяти, якісь мости, кардани – це все діло куплялося безпосередньо готовому варіанті. Підвіска виготовлялася вручну", – каже рівнянин.

Моделювання
Одна така машина важить 3 кілограми. Суспільне Рівне

"Під капотом вже безпосередньо стоїть двигун, він має бути спереду, а вже сам багажник, якщо взяти відділення, має чисто акумулятор", – розповів Іван Шевченко.

Моделювання
Суспільне Рівне

Автомобілі чоловік не продає, каже, що шкода своєї праці. А в майбутньому хоче зробити копію Messerschmitt – німецького літака часів Другої світової війни.

На початок