З-поміж учасників бою під Крутами були троє житомирян

З-поміж учасників бою під Крутами були троє житомирян

З-поміж учасників бою під Крутами були троє житомирян

Театралізоване дійство, присвячене пам’яті Героїв Крут, показали 29-го січня у Домі української культури студенти Житомирського коледжу культури і мистецтв.

102 роки тому біля залізничної станції Крути 300 курсантів київської військової школи та добровольці студентського куреня вступили у нерівний бій із більшовиками, яких було понад 3,5 тисячі бійців. Внаслідок бою 260 захисників України загинули.

Про ці події розповіли студенти житомирянам.

Студент коледжу Вадим Рибак: "Я поцікавився, почитав, подивися декілька інтерв’ю. Дізнався, що це за день. Якщо я дізнався історичну інформацію, то я можу розповісти про це іншим".

Студентка коледжу Іванна Тимощук "Вони були такі самі студенти, як і ми, і тому вони також боролися за Батьківщину, за майбутнє своєї країни"

Історик і краєзнавець Геннадій Махорін розповів про нові факти цієї історичної події, які він нещодавно дослідив.

"Наприклад, Гнат Мартинюк навчався у Житомирській військовій школі. Він залишився живий. Після закінчення визвольних змагань став учителем української мови і організував хор імені Кирила Стеценка. Інший житомирянин Сергій Автомович став редактором журналу "Український ветеран", який видавався у Варшаві. Павло Кальченко із Житомира похований в Аскольдовій могилі. Люди, які зробили свій вибір, не бачили іншого кроку, як захищати батьківщину", резюмував Геннадій Махорін.

Автор сюжету Леонід Харшан

Вибір редакції

На початок