Саудівська Аравія представила план мирного врегулювання конфлікту в Ємені

Саудівська Аравія представила план мирного врегулювання конфлікту в Ємені

Саудівська Аравія представила план мирного врегулювання конфлікту в Ємені

Саудівська Аравія презентувала план мирного врегулювання збройного конфлікту в Ємені.

Про це повідомляє CNN.

План мирного врегулювання конфлікту між урядовими силами, які підтримує Саудівська Аравія, та повстанцями-хуситами, які користуються підтримкою Ірану, був презентований саудівським міністром закордонних справ принцом Файсалом бін Фархан.

В разі, якщо хусити погодяться на оголошення перемир'я, Саудівська Аравія розблокує роботу аеропорту в місті Сана та розпочне поставки гуманітарної допомоги та палива через порт Худайдах, які наразі контролюються хуситами

Раніше лідери повстанців-хуситів заявляли, що готові розпочати переговорний процес лише в разі, якщо Саудівська Аравія зніме блокаду з Ємена. Всі попередні спроби розпочати переговорний процес між сторонами конфлікту не мали успіху.

Що відомо

  • З 2014 року на території Ємену тривають бойові дії між повстанцями-хуситами та силами президента Абда Раббо Мансура Хаді.
  • Єменського президента підтримує Саудівська Аравія, в той час як відповідальність за підтримку повстанців-хуситів покладають на Іран.
  • Президент Ємену Абда Раббо Мансур Хаді віддав розпорядження про формування нового уряду на початку грудня 2020 року. Присягу новопризначені міністри складали в резиденції президента на території Саудівської Аравії.
  • За оцінками ООН, 24 мільйони людей, що відповідає 80% населення Ємену, потребують гуманітарної допомоги, щоб вижити. За даними UNICEF, масштаб цієї кризи є найбільшим у світі.
  • 30 грудня 2020 року повстанці-хусити обстріляли аеропорт Адена в момент прибуття до Ємену нового уряду.

На початок