У Дніпрі планують внести зміни до програми співфінансування ОСББ та ЖБК

У Дніпрі планують внести зміни до програми співфінансування ОСББ та ЖБК

У Дніпрі планують внести зміни до програми співфінансування ОСББ та ЖБК Фото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі планують внести зміни до програми співфінансування ОСББ та ЖБК. Згідно з ними, новостворене Управління з питань самоорганізації населення міськради буде самостійно проводити публічні закупівлі, аби спростити таким чином процедуру для учасників програми.

Однак таке рішення не підтримують 199 голів об’єднань. Вони надіслали відповідне звернення до міськради.

Андрій Міщенко – голова ОСББ «Оберіг», в яке входить 9 під’їздів 9 поверхового будинку на бульварі Слави. Об’єднання створили у 2016 році. З того часу, розповідає чоловік, вони постійно беруть участь у проєктах співфінансування.

"У 2017 році наше ОСББ провело двоє відкритих торгів поспіль. За один рік ми замінили систему опалення. У нас був тендер. На початку ціна питання була 500 тисяч, але завдяки тендеру ціна знизилася до 430 тисяч. Приблизно така сама ситуація була і по заміні вікон", – повідомив Суспільному Андрій Міщенко – голова ОСББ "Оберіг".

Тепер міська рада планує внести до програми зміни. Тендери на ремонти та закупівлю проводитимуть не голови об’єднання, як раніше, а новостворене Управління з питань самоорганізації населення. За словами Андрія Міщенка, це призведе до того, що ОСББ та ЖБК втратять можливість контролювати якість виконання робіт. Начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення міськради Владислав Макарець говорить, такі зміни є необхідними через нові умови проведення публічних закупівель. Ця процедура, за його словами, і раніше для багатьох була складною: участь у програмі співфінансування брали 600 об’єднань, 700 — не мали необхідних навичок для проведення тендерів.

"З попереднього року внесли зміни до Закону про публічні закупівлі й ми маємо такі перепони, які не дозволять навіть діючим обєднанням з 600 брати участь. По-перше, голова правління має бути виключно з вищою освітою, якщо хоче проводити публічні закупівлі. Особо, яка проводить публічні закупівлі, має додатково окремо оплачуватися і бути штатною одиницею. З 2022 року потрібно проводити кваліфікацію, онлайн-тести на сайті Міністерства регіонального розвитку, щоб отримати кваліфікацію", – говорить Владислав Макарець – начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення міськради.

У Дніпрі планують внести зміни до програми співфінансування ОСББ та ЖБКФото: Суспільне. Дніпро

Не брала раніше участь у програмі співфінансування Катерина Мацієвська – голова житлово-будівельного кооперативу по проспекту Героїв 30. Катерина говорить, процедура була для неї занадто складною, тому жінка підтримує зміни.

"Нам будуть допомагати з оформленням документів на казначейство, тому що це доволі складний процес. Допоможуть взяти участь у тендері, це спростить нам участь, тому що не кожен у змозі, не кожен розуміє як правильно це все втілити. Голови ОСББ і ЖБК припускають помилки, тому не всі у змозі освоїти ці кошти", – говорить Катерина Мацієвська – голова ЖБК №306.

За словами юриста В’ячеслава Шестірікова, запропоновані зміни до програми співфінансування не мають ризиків для учасників.

"Що турбує громадськість – це те, що всі питання, котрі стосуються вирішення того, чи надавати кошти чи ні, кому саме, в якій черговості - будуть зосереджені в одних руках. Можливо, теоретично, побоюються корупційних ризиків. Але якщо вони з'являтимуться - в іншому порядку необхідно буде на них реагувати: написання скарг, заяв, порушення кримінальних проваджень", – В’ячеслав Шестіріков – юрист.

У Дніпрі планують внести зміни до програми співфінансування ОСББ та ЖБКФото: Суспільне. Дніпро

Якщо зміни будуть ухвалені, то головам об’єднань потрібно буде самостійно скласти технічне завдання та надати його до Управління або ж звернутися по допомогу до його представників, говорить Владислав Макарець.

"Кожен співвласник обсяг робіт, які він хоче зробити, подав або нам чіткі критерії, матеріали, наповнення або звернувся до нас і ми повністю для нього зробимо акт, кошторисну документацію. Саме з його підписом, з його характеристиками ми виставляємо на публічну закупівлю. Є функція подвійного контролю: з боку управління, яке є замовником і окремий договір з виконавцем робіт на власний відсоток співфінансування, без якого не перерахуються бюджетні кошти", – говорить Владислав Макарець - начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення міськради.

Крім того, оновлена програма передбачає зниження внесків, які мають сплачувати ОСББ та ЖБК у рамках співфінансування з 36 до 25%. Для новостворених – з 25 до 20%. Запропоновані зміни розглядатимуть під час чергової сесії міськради.

У Дніпрі планують внести зміни до програми співфінансування ОСББ та ЖБКФото: Суспільне. Дніпро

У Дніпрі планують внести зміни до програми співфінансування ОСББ та ЖБК

Читайте також

У Дніпропетровській області відкрили 48 амбулаторних пунктів щеплення

Дитяча міська лікарня №2 у Кривому Розі буде продовжувати працювати

Криворізьких котів визнали частиною екосистеми міста

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди