Жителі прифронтового Золотого скаржаться на якість води з під крана

Жителі прифронтового Золотого скаржаться на якість води з під крана

Жителі прифронтового Золотого скаржаться на якість води з під крана фото: Суспільне Донбас

Жителі Золотого, що знаходиться поруч з лінією розмежування, скаржаться на якість води, яка тече з-під крана. Для приготування їжі та пиття люди купують фільтровану воду.

Щодня до міста приїздить машина з питною водою. Вартість одного літру становить 6 гривень.

Жителі прифронтового Золотого скаржаться на якість води з під кранафото: Суспільне Донбас

Жителі прифронтового Золотого скаржаться на якість води з під крана

"Вода погана до пиття не гожа взагалі, осад, іржава така, жовта, а ціни шалені", – розказав місцевий житель Віктор Павлович.

Жителька села Алла Копенкіна бутельовану воду не купляє, бо не вистачає пенсії. Воду з під крану перед використанням кілька разів кип'ятить.

Володимир Ліпов замість централізованого водопостачання користуються водою з джерела. Від його дому до найближчої криниці три кілометри. За його словами, викопати криницю в своєму дворі не може через шахтні порожнини.

"Тут колодязів немає, тому що тут шахти. Колодязі є тільки ось там, де Катеринівка, де шахтного поля немає. А тут всюди шахтні виробки, тут води не буде, вона вся в шахту пішла", – розказав чоловік.

Поряд з містом Золоте протікає річка Комишуваха. Місцеві цю воду не використовують. Вона має помаранчевий колір. У 2019 році агентство з технічного співробітництва і розвитку ACTED, робило забір води з річки для аналізів.

Жителі прифронтового Золотого скаржаться на якість води з під кранафото: Суспільне Донбас

Жителі прифронтового Золотого скаржаться на якість води з під крана

Результат показав, що перевищення допустимих норм згідно з державними нормами спостерігається по всім показникам. Вміст важких металів у пробах води в більшості випадків перевищував фонове значення в 1,2-12 разів.

Вище за течією зі спеціальних відстійників у річку Комишуваха стікають шахтні води. Понад 1300 кубів води на годину надходить з шахт, які знаходяться на окупованих територіях.

За словами головного гірничого інженера шахти "Золоте" Сергія Якимчука, якщо воду не відкачувати, то вода затопить діючу шахту.

"Це буде повна катастрофа, тому що вода наситить водоносні горизонти, які вже підходять до поверхні, повністю відбудеться їх затоплення і вся вода в окрузі перетворитися в непридатну, шахтну. Буде виділення газу, метану з ґрунту і будуть в льохах вже виділення. Ну тобто може привезти до вибухів в льохах, тому що метан вибухонебезпечний", – розказав Якімчук.

Жителі прифронтового Золотого скаржаться на якість води з під кранафото: Суспільне Донбас

Жителі прифронтового Золотого скаржаться на якість води з під крана

Кошти на ліквідацію наслідків затоплення шахтними водами останній раз виділялись Міністерством енергетики України у 2018 році. Після цього фінансування ремонту насосів не було. Про ситуацію з затопленням шахт у міністерстві знають.

"Слід зазначити, що загальний обсяг існуючих очисних споруд на поверхні ВП "Шахта Золоте" розраховано на приймання власних обсягів води шахти «Золоте», а саме водопритоку обсягом 270 м3/годину. Значні обсяги відкачуваної води скидаються у гідросферу у річку Комишуваха, що впадає у річку Лугань, яка своєю чергою впадає надалі у річку Сіверський Донець без належного рівня очищення", – таку відповідь надало міністерство на запит Суспільного.

Водопостачання у Золоте забезпечує Попаснянський водоканал. Майже 90% його мереж застарілі.

"Є зношеність і застарілість мереж, які потребують заміни або ремонту, капітального ремонту. Вода береться з річки Сіверський Донець, очищається і подається до абонентів. Також у нас є підземні водозабори, як у Світличному, так і в Занівці, Станично-Луганському районі. Там вода подається тільки з підземних джерел", – розказав директор Попаснянського водоканалу Іван Вілков.

Французька компанія планує модернізувати Попаснянський районний водоканал. Уряд Франції для цього надасть позику на 40 років у розмірі 75 мільйонів євро на реконструкцію систем водопостачання.

За словами голови Луганської ОДА, модернізація має розпочатися у 2022 році та буде тривати три роки. 70% робіт буде виконувати французька компанія, інші 30 – українські підрядники.

Що відомо

  • 12 березня на КПВВ "Щастя" окупаційна адміністрація передала гроші для сплати за водопостачання.
  • Борг окупованої частини Луганщини за водопостачання складає 170 мільйонів гривень.
  • Протягом тривалого часу Попаснянський водоканал забезпечував водопостачанням споживачів ОРЛО, не отримуючи будь-якої компенсації за її споживання. За цей час у підприємства накопичилася заборгованість за спожиті ресурси, в тому числі за електроенергію.
  • Станом на березень 2020 року борги за спожиту електроенергію Попаснянським водоканалом склалт 186 мільйонів гривень.
  • За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Попаснянський водоканал забезпечує водою близько 50 тисяч людей на підконтрольній українській владі території та близько 400 тисяч людей на окупованих територіях.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди