Найбільші родовища Укргазвидобування майже вичерпані

Найбільші родовища Укргазвидобування майже вичерпані

Найбільші родовища Укргазвидобування майже вичерпані
Урядовий портал

Компанія "Укргазвидобування" повідомила, що п'ять її основних родовищ природного газу виснажені на 80-90%.

Йдеться про Шебелинське (виснажене на 89%), Західно-Хрестищенське (90%) Яблунівське (79%) Єфремівське (82%) і Мелехівське (82%) газові родовища, повідомила пресслужба компанії на сторінці у Facebook.

У компанії зазначили, що наразі активно шукають нові газоносні ділянки та проводять дорозвідку вже наявних площ, щоб компенсувати природне падіння видобутку. Зокрема, у 2019 році Укргазвидобування відкрило три нові родовища з обсягом покладів близько 2,15 мільярдів кубометрів газу, збільшило видобувні запаси майже на 15 мільярдів кубічних метрів та підготувало до буріння об'єкти з ресурсною базою 17,7 мільярдів кубометрів блакитного палива.

Як відомо, Шебелинське газоконденсатне родовище є одним з найбільших у Європі - на момент відкриття у середині XX століття його запаси становили близько 650 мільярдів кубічних метрів природного газу. Обсяг Західно-Хрестищенського газоконденстатного родовища менший - 335,1 мільярда кубометрів, а загальний об'єм покладів трьох інших сягає близько 172 кубічних метрів.

За наявною оцінкою компанії BP, Україна посідає друге місце у Європі за покладами природного газу - їхній об'єм становить 1,136 трильйонів кубічних метрів, при цьому щороку країна видобуває до 20 мільярдів кубометрів блакитного палива.

На початок