Чи близька Харківщина до червоної зони: лабцентр — про показники регіону

Чи близька Харківщина до червоної зони: лабцентр — про показники регіону

Чи близька Харківщина до червоної зони: лабцентр — про показники регіону
Фото ілюстративне: Національна поліція/Facebook

Жоден з шести показників Харківської області, за яким визначають ситуацію із COVID в регіоні, станом на 19 березня не перевищений. Водночас динаміка показує, що щонайменше один з показників може перетнути поріг наступного тижня.

Про це Суспільному 19 березня розповіла головна санітарна лікарка області Любов Махота.

За її словами, червоний рівень встановлюється у тому регіоні, де протягом трьох днів перевищено два або більше показників. Харківщина близька до перевищення двох показників — епідпорогу і рівня госпіталізації.

Епідпоріг для Харківщини становить 427,45 на 100 тисяч населення. За минулий тиждень він становив 341,96, тобто 80%.

"Є така вірогідність, що на наступному тижні показник епідпорогу може бути перевищений. Цей показник змінюється раз на тиждень, у понеділок, на вівторок матимемо нову цифру. На сьогодні до 100% ми маємо 80,3%. Це критично. Ми маємо думку, що напевно на наступному тижні ми переступимо цей епідпоріг", — сказала Махота.

"І ще нас непокоїть рівень госпіталізацій. Він також рахується на 100 тис. населення від суми хворих з підозрою і з підтвердженими, які госпіталізовані за останні сім днів. Станом на ранок 19 березня цей показник 52,7 на 100 тис. населення, критична цифра — 60", — сказала Махота.

"Щоб потрапити до помаранчевого рівня, нам необхідно перевищити принаймні один з показників. Наразі по Харківській області ці показники не перевищені, але це можливо наступного тижня по показнику перевищення епідпорогу", — пояснила Махота в ефірі "Українського радіо Харків".

За її словами з понад тисячі хворих за добу на Харківщині госпіталізували 129 людей. Більшість хворих — люди 30-50 років.

Загалом у лабцентрі відмічають збільшення кількості хворих у віці до 18 років.

"Почала збільшуватися вікова група — діти до 18 років. Ми маємо 8,6% — це 93 випадки проти 7%, які ми мали на початку місяця, 3% ми мали у січні", — розповіла Махота.

Зі збільшенням кількості хворих більшає летальних випадків.

"Ми мали 19 летальних випадків 12 березня, за минулу добу маємо 10 випадків, 16-17, починаючи з 10 березня, кількість летальних випадків збільшується, разом з тим, як і збільшується кількість зареєстрованих випадків", — сказала санлікарка.

Чи так само багато хворих надходило до лікарень протягом дня 19 березня, Суспільне намагалося з'ясувати в ефірі програми Сьогодні. Головне у заступника голови Харківської ОДА Михайла Черняка. Він не зміг навести цифри, а також не відповів, скільки ліжок в регіоні забезпечені централізованим киснем та скільки з них вільні. "Ця інформація обробляється", — відповів Черняк.

Що відомо

  • Існують шість індикаторів, за якими визначається ситуація із поширенням коронавірусу в регіонах: показник епідпорогу, коефіцієнт виявлення випадків, охоплення тестуванням, рівень госпіталізації, динаміка рівня госпіталізації та завантаженість кисневих ліжок.
На початок