Пандемія посилила проблему дискримінації за віком в усьому світі — ООН

Пандемія посилила проблему дискримінації за віком в усьому світі — ООН

Пандемія посилила проблему дискримінації за віком в усьому світі — ООН Ілюстративне фото, Unsplash

Кожна друга людина у світі проявляє упередження та дискримінацію за віком. Пандемія COVID-19 лише посилила проблему ейджизму, яка вже була широко поширена в усьому світі й стосувалася як людей похилого віку, так і молоді.

Як зазначено у доповіді ВООЗ та ООН, ейджизм поширений найбільше в медичній, соціальні та юридичній сферах.

"Ейджизм шкодить всім — літнім людям і молодим. Але часто це настільки широко поширено і прийнято в нашому суспільстві, в політиці, законах і установах, що ми навіть не усвідомлюємо його згубний вплив на нашу гідність", — сказала Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

У звіті зазначено, що на багатьох робочих місцях літні та молоді люди часто опиняються в несприятливому становищі через свій вік. Зокрема людей похилого віку часто сприймають як слабких і вразливих, тоді як молодих людей зображають безвідповідальними. Крім цього, стереотипи, упередження і дискримінація за віком лише посилилися через пандемію COVID-19, яка завдала удару по людях похилого віку.

В ООН додали, що ейджизм стосовно молодих людей частіше проявляється у сфері охорони здоров'я та політиці, де їхні голоси часто ігнорують та не беруть до уваги.

У звіті також цитується опубліковане минулого року опитування за участю 83 034 осіб у 57 країнах, яке показало, що половина респондентів дотримується "помірно або сильних вікових установок". Також дослідження показало, що пандемія показала, наскільки поширений ейджизм, оскільки в деяких випадках вік використовується як єдиний критерій під час доступу до медичної допомоги і рятувальної терапії.

"У міру того, як країни прагнуть оговтатися від пандемії, люди різного віку будуть продовжувати стикатися з різними формами ейджизму. У молодих робітників може бути ще менше шансів отримати роботу. Літні працівники можуть стати мішенню для скорочення штату. Ранжування у медичному обслуговуванні виключно за віком обмежить право людей похилого віку на медичну допомогу", — попередили в ООН.

Доповідь підготували Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Управлінням ООН із прав людини, Департаментом економічних та соціальних питань ООН і Фондом народонаселення ООН. Усі ці організації закликали світ запобігати ейджизму.

Що відомо

  • У 2019 році корпорація Google погодилася виплатити 11 мільйонів доларів у рамках позову про дискримінацію претендентів на ті чи інші посади за віком (ейджизм).

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди