Україна може стати пілотним майданчиком для запуску інтернету від Starlink — Федоров

Україна може стати пілотним майданчиком для запуску інтернету від Starlink — Федоров

Україна може стати пілотним майданчиком для запуску інтернету від Starlink — Федоров
NASA

Міністерство цифрової трансформації пропонує американській компанії SpaceX зробити Україну пілотним майданчиком для запуску швидкісного інтернету Starlink.

"Нам допомагають налагодити зв'язок з компанією Starlink для того, щоб Україна стала пілотним майданчиком, третьою або четвертою країною в Європі, бо дві вже доєдналися, для цього проєкту", — зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Він додав, що Україна зробила відповідну пропозицію, а Мінцифри рахує відповідну бізнес-модель та проаналізувало, яку інфраструктуру потрібно побудувати в країні аби реалізувати цю ідею.

Я вважаю, що потрібно створювати цифровий бренд України, щоб її знали по перемогах. Ми першими у світі запустили електронні паспорти, найшвидшу реєстрацію бізнесу. Тому потрібно працювати зі Starlink, з такими брендами. Тому ми хочемо доєднатися до пілоту, ми будемо робити все, щоб побудувати базову станцію для участі в цьому проєкті", — наголосив Федоров.

Він додав, що Україна також працює з іншим європейським проєктом, який також пов'язаний зі супутниковим інтернетом.

Starlink — проєкт американської компанії SpaceX щодо розробки високопродуктивної супутникової платформи для виготовлення супутників зв'язку та запусків великої їх кількості у космос. Утворена таким чином нова система зв'язку зможе надавати доступ до високошвидкісного інтернету у віддалених від комунікацій місцях. Першою компанія почне обслуговувати територію Канади та північ США (2020 рік). Глобальне покриття Землі очікується у 2021 році.

Що відомо

  • 14 березня американська компанія SpaceX запустила багаторазову ракету-носій Falcon 9 з черговою партією з 60 мінісупутників, які поповнять орбітальне угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.
  • Це вже 22-й запуск на орбіту групи інтернет-супутників, починаючи з травня 2019 року в рамках проєкту Starlink. Попередню партію з 60 супутників Starlink компанія запустила 11 березня. Зараз орбітальне угруповання SpaceX складається з 1203 космічних апаратів. Компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок