Уряд змінив керівника "Укрзалізниці"

Уряд змінив керівника "Укрзалізниці"

Уряд змінив керівника "Укрзалізниці"
Facebook

Кабінет міністрів на засіданні 17 березня підтримав довгострокове припинення повноважень голови правління "Укрзалізниці" Володимира Жмака.

Як повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан, обов’язки голови правління АТ "Укрзалізниця" тимчасово поклали на члена правління УЗ Івана Юрика.

Жмак пробув на посаді пів року. Кабмін призначив його на посаду у серпні 2020 року.

Хто такий Володимир Жмак

У травні 2019 року Жмак був призначений незалежним членом наглядової ради міжнародного аеропорту "Бориспіль". У 2015-2016 роках він обіймав посаду першого заступника голови Одеської обладміністрації.

Також Жмак обіймав посаду виконавчого директора російсько-британського нафтогазового холдингу ТНК-ВР, а після його поглинання "Роснефтью" очолював "Роснефть-Україна". Як радник президента "Київстару" він відповідав за розвиток нових напрямків бізнесу та комплаєнс.

Хто такий Іван Юрик

Іван Юрик був виконувачем обов'язків голови правління АТ "Укрзалізниця" з 16 квітня по 24 вересня 2020 року, а членом член наглядової ради АТ "Укрзалізниця" став у 2018 році. наступного року він став членом правління УЗ.

У 2002 році закінчив Національний університет імені Т. Шевченка. У 2004 закінчив магістратуру в Києво-Могилянській академії, а потім навчався у школа управління імені Джона Ф. Кеннеді та Гарвардському університеті в США.

З 2010 по 2014 роки голова представництва Blackstone в Україні. З 2014 по 2016 роки працював на посаді керівника служби міністра фінансів.

З 2017 по 2019 роки – Офіс залучення та підтримки інвестицій уряду України UkraineInvest, заступник директора, супроводження та впровадження інвестиційних проєктів із залученням прямих іноземних інвестицій у реальний сектор економіки України.

Що відомо

  • Попереднього очільника УЗ Євгена Кравцова уряд звільнив 29 січня 2020 року. Після цього обов'язки голови правління тимчасово виконував член наглядової ради Желько Марчек.
  • 15 квітня Марчека було звільнено з посади і призначено Івана Юрика новим виконувачем обов'язків голови правління компанії.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Вибір редакції

На початок