У Великій Британії поліціянти у штатському патрулюватимуть клуби. У чому причина

У Великій Британії поліціянти у штатському патрулюватимуть клуби. У чому причина

У Великій Британії поліціянти у штатському патрулюватимуть клуби. У чому причина
AP

У Великій Британії поліціянти у штатському зможуть патрулювати паби та клуби для того, щоб захистити жінок від насилля. Цей пілотний проєкт запустили після зникнення та вбивства 33-річної Сари Еверард.

Про це повідомляється у заяві уряду.

"Щоб надалі підтримувати та допомагати жінкам почуватися безпечніше в нічний час, уряд розгорнув по всій країні пілотний проєкт "Project Vigilant". Це міжнародно визнаний підхід, де офіцери у штатному одязі виявляють хижих та підозрілих правопорушників у нічний час", – йдеться у повідомленні

Офіцери під прикриттям зможуть відвідувати зони навколо клубів та барів, щоб краще забезпечити безпеку жінок у цих місцях. Також буде посилене патрулювання під час закриття цих закладів.

Окрім цього уряд заявив, що подвоїть свій фонд "Безпечні вулиці"до 45 мільйонів фунтів стерлінгів. Передбачається краще освітлення вулиць та їх відеоспостереження.

"Ми вживаємо заходів, щоб зробити наші вулиці безпечнішими, з кращим освітленням та відеоспостереженням, жорсткішими вироками та посиленими патрулями поліції", – написав Борис Джонсон.

Водночас членкиня парламенту від лейбористів Стелла Крізі заявила, що, хоча вона й підтримує цей план, але він пропускає суть проблеми.

"Сара Еверард не була на вечірці, тому ідея про те, що використання поліцейських в штатському в нічних клубах розв'яже цю проблему, не враховує, що жінки піддаються жорстокому поводженню, нападам, залякуванням у всіх сферах", – сказала вона.

За її словами, близько 80% жінок розповіли про сексуальні домагання в громадських місцях, проте більшість з них не повідомили про це, бо думають, що їм не повірять.

Вона закликала перетворити женоненависництво в злочин на ґрунті ненависті, "щоб про такі злочини, як сексуальні домагання, наруги та залякування, можна було повідомляти та реєструвати.

Що відомо про вбивство

33-річна менеджерка з маркетингу Сара Еверард 3 березня зникла безвісти, коли поверталась додому від будинку друга. На наступний день її хлопець повідомив про зникнення Сари.

Її тіло знайшли через тиждень в сумці будівельника в лісовій місцевості в Ешфорді та упізнано за стоматологічними записами.

Було проведено патологоанатомічне дослідження, але причина смерті не встановлена.

Зникла жінка
AP

У викраденні та вбивстві Сари звинуватили 48-річного співробітника поліції лондонського метро Вейна Кузенса. Він має постати перед судом восени 2021 року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок