Уряд в найближче десятиліття змінюватиме економіку України в еконапрямку — Шмигаль

Уряд в найближче десятиліття змінюватиме економіку України в еконапрямку — Шмигаль

Уряд в найближче десятиліття змінюватиме економіку України в еконапрямку — Шмигаль УНІАН

Уряд поступово трансформуватиме національну економіку в напрямку вуглецево-нейтрального розвитку.

Як заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час наради з обговорення підготовки другого Національно-визначеного внеску України до Паризької угодиПаризька угода — угода в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (UNFCCC) щодо регулювання заходів зі зменшення викидів діоксиду вуглецю з 2020 року, зобов’язання, які будуть окреслені другим НВВ, задаватимуть траєкторію розвитку економіки щонайменше на 10 років.

Як підкреслив прем’єр-міністр, розроблення й подання НВВ є обов’язковою вимогою Паризької угоди. Другий НВВ, за його словами, має бути поданий Україною до Секретаріату Рамкової конвенції ООН з питань зміни клімату і має містити цілі щодо скорочення викидів парникових газів та адаптації до зміни клімату.

Зі свого боку міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський наголосив, що напрями економічного розвитку обов'язково мають бути збалансованими.

"Україна є активним учасником глобальної боротьби зі зміною клімату та адаптації до неї. Тому сьогодні наше головне завдання, аби у фіналі сформований другий НВВ до Паризької угоди відповідав довгостроковій меті досягнення вуглецевої нейтральності не пізніше 2060 року, але при цьому був реалістичним. Вектори розвитку секторів української економіки обов’язково мають бути економічно та екологічно збалансованими", — зазначив Абрамовський.

Прем’єр-міністр підкреслив, що уряд поділяє бачення ЄС щодо необхідності підвищення амбітності кліматичних цілей та посилення декарбонізації економічної системи.

Що відомо

  • Європейська комісія 4 березня 2020 офіційно представила проєкт кліматичного законодавства (Європейського закону про клімат — European Climate Law), націленого на досягнення Європою вуглецевої (кліматичної) нейтральності до 2050 року, тобто досягнути чистих нульових викидів парникових газів.
  • Головна мета Паризької кліматичної угоди — не допустити зростання глобальної середньої температури більше 2°C (по можливості – не більше 1,5°C).
  • Утримання глобального потепління на рівні 1,5-2°C потребує швидкого зменшення викидів парникових газів у атмосферу до нульового рівня впродовж другої половини ХХІ століття.
  • Україна долучилась до Паризької угоди у квітні 2016 року.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди