Даємо не рибу, а вудку. На Луганщині відкрили безкоштовні гуртки, де діти опановують професії

Даємо не рибу, а вудку. На Луганщині відкрили безкоштовні гуртки, де діти опановують професії

Даємо не рибу, а вудку. На Луганщині відкрили безкоштовні гуртки, де діти опановують професії Суспільне Донбас

В Щастинській та Новоайдарській обласних санаторних школах, що на Луганщині, відкрили безкоштовні гуртки, де учні можуть опанувати свої перші професії. Відкриття відбулося за проєктом громадської спілки "Освіторія". Наразі в 12 областях України вже працюють 40 таких гуртків. На Луганщині такі з’явилися вперше.

Щастинська обласна санаторна школа знаходиться неподалік від лінії фронту. Тут навчаються 120 дітей зі всієї області, що мають захворювання легень. Нещодавно для них відкрили безкоштовні гуртки, де вони можуть опанувати свої перші професії. 12 дівчат-старшокласниць обрали для себе манікюрну справу.

Відвідувачка гуртку Катерина Шавлова розповіла Суспільному, що мріяла займатися цією справою.

"Зараз я хочу цілеспрямовано вивчати це і далі потім продовжувати. Куплю своє обладнання і буду працювати вдома, додатковий заробіток буде", — каже дівчина.

Викладачка манікюрної справи Олена Тіхонова пояснює, що тут дівчата вчаться робити манікюр та дизайн нігтів. Всі теоретичні знання відразу відпрацьовують на практиці.

"Навчившись азам вони зможуть собі робити, подругам, а комусь і за невеличку платню. Зароблять собі на дискотеку, на проїзд і так далі", — каже викладачка.

Поки дівчата вчаться робити манікюр, у сусідній аудиторії хлопці вивчають автослюсарну справу. Учень гуртку автослюсарної справи Микита Кофлюк розповів Суспільному, що хоче навчитися ремонтувати двигуни.

"Просто подобаються двигуни, копатися в них. Свій скутер купив, хочу навчитися його ремонтувати теж. У майбутньому я хочу продовжити цим займатися, роботу цікаву для себе знайшов. Хочу бути далекобійником, кататися на вантажівці, ремонтувати її й таке інше", — говорить Микита.

Викладач автослюсарної справи Олексій Кущинський повідомив Суспільному, що для занять купили інструменти, автозапчастини та робочі моделі різноманітних двигунів.

"Щоб вони знали, де що знаходиться в автомобілі, як це працює, ну і якійсь дрібний ремонт могли виконати", — каже викладач.

Подібні гуртки відкрили також й у Новоайдарській санаторній школі. Тут хлопці вирішили опановувати ремонт взуття.

"Я кожного дня ношу звичайне взуття, яке якось зшили, але я не знаю як. Я нещодавно дізнався про цю майстерню, і коли зайшов сюди, я побачив дуже багато якогось інструменту", — говорить учень гуртку ремонту взуття Олександр Ільченко.

Викладач з ремонту взуття Олексій Вареников розповів Суспільному, що приділяє увагу кожному учню.

"Я займаюся індивідуально з кожним, тому що їх треба всьому навчити. Ми будемо починати з капців, далі туфельки й так далі", — каже викладач.

Є у цій школі й гурток який відвідують разом хлопці, й дівчата. Це перукарська майстерність.

"Мені подобається працювати з волоссям, особливо жіночими. Але це більше як хобі, працювати перукарем я навряд чи буду", — каже учень гуртку перукарської справи Олександр Волчанський.

Всі ці гуртки відкрили за проєктом "Перша професія" від благодійної спілки "Освіторія", каже менеджерка проєктів Ірина Плешакова. На створення та утримання одного такого потрібно близько 70 тисяч гривень на рік.

"Ми даємо своїм проєктом не рибу, а вудку. Тобто навчаємо дітей чомусь дуже корисному. Раніше ми відкривали лише в дитячих будинках. Сьогодні ми відкриваємо наші гуртки й в школах-інтернатах, і в санаторних школах, і в спеціальних школах інтернатах", — зауважила Ірина Плешакова.

Проєкт "Перша професія" існує в Україні вже понад 5 років. Фінансується коштом партнерів та донорів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди