У Запоріжжі презентували 4-й том творів історика та археолога Якова Новицького

У Запоріжжі презентували 4-й том творів історика та археолога Якова Новицького

У Запоріжжі презентували 4-й том творів історика та археолога Якова Новицького Суспільне Запоріжжя

4-й том творів першого запорізького історика та археолога Якова Новицького презентували 16 березня у міській публічній бібліотеці Запоріжжя.

Вперше 4-й том був презентований понад 10 років тому, а нині видання видозмінили. У ньому узагальнено джерела, на підставі яких Яків Новицький писав свою класичну “Історію міста Олександрівська”, зібрані матеріали з церковної історії, які відображають економічні та соціальні аспекти роботи Олександрівської фортеці, а також дані про перших фундаторів міста.

На видання цього тому було витрачено понад 140 тисяч гривень - за рахунок міської програми “Охорони пам'яток і історії культури на 2018-2022 роки”. Відкритим лишається питання, скільки ще наступних томів творчої спадщини Якова Новицького буде надруковано.

У Запоріжжі презентували 4-й том творів першого запорізького історика, археолога Якова НовицькогоСуспільне Запоріжжя

Як розповідає голова правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького Сергій Білівненко, 14 березня був день народження Анатолія Васильовича Бойка, фундатора Запорізького наукового товариства ім. Я. П. Новицького. Також одинадцять років тому, в 2010 році 16 березня, вже презентували цей 4-й том, але тоді це були сигнальні екземпляри, які випустили, щоб анонсувати.

"Тут триста примірників, тобто в десять разів більше, ніж тоді було, 30 екземплярів. Цей наклад буде розподілено між бібліотеками Запоріжжя самого, ми і зараз в бібліотеці знаходимося, буде розподілено між членами товариства самого, і також буде розіслано по самим знаковим університетським бібліотекам всієї України”, – каже Сергій Білівненко.

Науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського Петро Бойко каже, що матеріали книги дають можливість реконструювати соціальну історію рідного міста у 18 ст.

У Запоріжжі презентували 4-й том творів першого запорізького історика, археолога Якова НовицькогоСуспільне Запоріжжя

Петро Бойко

"Багато хто з нас навіть може побачити знайомі прізвища, які і зараз відомі в нашому місті. Унікальні документи, що пов'язані з будівництвом Свято-Покровської церкви, щодо збору коштів на його будівництво, хто виступав меценатами, як це відбувалося, роль мешканців Олександрівська”.

Головний спеціаліст Департаменту культури та туризму ЗМР Павло Кравчук каже, що в книзі зібрані передусім матеріали, пов'язані зі становленням міської громади та її ставленням до офіційної влади. Деякі матеріали раніше не публікувалися.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди