"Реанімації повні", — анестезіолог опорної СOVID-лікарні звернувся до харків'ян і влади

"Реанімації повні", — анестезіолог опорної СOVID-лікарні звернувся до харків'ян і влади

"Реанімації повні", — анестезіолог опорної СOVID-лікарні звернувся до харків'ян і влади
facebook.com/korsunoff

Нова хвиля захворюваності на СOVID-19 у Харкові може бути потужнішою за попередні — серед пацієнтів стало більше молоді.

Про це 14 березня на сторінці у Facebook написав анестезіолог і консультант Харківської обласної інфекційної лікарні Володимир Корсунов. За його інформацією, у медзакладах бракує вільних кисневих ліжок.

"Лікарні завантажені вщент, кисневих місць майже не лишилося, реанімації повні по вуха, і хворі на неінвазивній вентиляції знову лежать, де є бодай хоч поточний кисень", — написав Корсунов.

Інформацію про заповненість реанімаційного відділення Суспільному підтвердив директор лікарні Павло Нартов. Загалом, за його словами, на ранок 14 березня в інфекційній лікарні лишалися вільними до 30 ліжок — 276 з 300.

"Реанімація — 12 ліжок — зайняті всі. Пацієнтів на ШВЛ — понад 20 з 40 можливих", — уточнив Нартов.

Корсунов також повідомив, що серед пацієнтів побільшало молодих людей.

"На сьогодні в реанімації ОКІЛ — троє пацієнтів віком від 31 до 39 років, в ОДІКЛ — на інвазивній ШВЛ — дитина 11 років та на неінвазивній — 17 років. А ми Масляну святкувати, коли червона зона насувається зі швидкістю реактивного літака!" — йдеться у дописі.

Анестезіолог нагадав, що в інфекційній лікарні так і не побудували нову реанімацію, яку представники обладміністрації під час візиту міністра охорони здоров'я Максима Степанова торік у серпні обіцяли звести за кілька місяців після узгоджень.

"Ще влітку ви били себе в груди, що за 2 місяці побудуєте в ОКІЛ нову реанімацію та проведете кисень по всіх відділеннях! Агов, де ж воно? Наче уже березень, а віз стоїть на обіцянках та без коліс", — написав Корсунов, звертаючись до влади.

Що відомо

  • Щонайменше два тижні на Харківщині спостерігається зростання захворюваності на коронавірус. В останні дні Харківщина — серед лідерів в Україні за кількістю випадків COVID.
  • За даними, які регіони передають в МОЗ, на Харківщині станом на 13 березня — кисневі ліжка заповнені на 29,2%.
  • Попри тенденцію до зростання захворюваності у регіоні, міська і обласна влада не скасували святкування Масляної 13-14 березня. Заступник голови ОДА Михайло Черняк пояснив це перебуванням регіону у жовтій зоні обмежень.
  • На фото Харківської міськради з районів Харкова — люди без захисних масок. Так само не усі відвідувачі свята у Сковородинівці на Харківщині використовували маски. Директорка Департаменту культури та туризму обладміністрації Людмила Терещенко сказала, що "усе проходить з дотриманням карантинних обмежень, площа Сковородинівки — понад 18 га — дозволяє дотримуватися соціальної дистанції".
  • Не проводити святкувань задля запобігання скупченням та мінімізації контактів вирішили у гольф-клубі.
На початок