Аукціон Christie's продав цифровий витвір мистецтва за 69,3 мільйона доларів

Аукціон Christie's продав цифровий витвір мистецтва за 69,3 мільйона доларів

Аукціон Christie's продав цифровий витвір мистецтва за 69,3 мільйона доларів

Аукціонний будинок Christie's уперше продав цифрову роботу — картину художника Майка Вінкельманна (Beeple's) "Кожен день: перші 5000 днів" (Everyday: First 5 000 Days). Покупець віддав за цілком електронну картину 69,3 мільйона доларів.

Як ідеться на сторінці Christie's у Facebook, торги почалися лише зі 100 доларів і закінчилися 11 березня ціною 69 346 250 доларів. Покупець колажу Beeple отримає зашифрований файл в блокчейн-форматі.

Зазначається, що це третя за величиною ціна, коли-небудь сплачена за роботу живого художника на аукціоні, і "переломний момент в історії цифрового мистецтва".

"Everydays – The First 5000 Days" складається з п'яти тисяч цифрових робіт, які Beeple малював щодня з 2007 року. Ці картини – реакція художника на події світової політики та культури.

На колажі можна помітити мультиплікаційних персонажів, Ілона Маска, Джеффа Безоса, Дональда Трампа, лідера КНДР Кім Чен Ина, Майкла Джексона, віцепрезидентів США Майкла Пенса і Камалу Гарріс.

"Дивлячись на закінчений колаж, я відчуваю себе політичним карикатуристом. Тільки я не малюю скетчі, а використовую 3D-інструменти, щоб прокоментувати те, що відбувається в реальному часі", – коментував Вінкельманн.

Вінкельмана випередив автор скульптури "Кролик" Джефф Кунс, роботу якого продали за 91,1 млн доларів у 2019 році, і художник Девід Хокн, картина "Басейн з двома фігурами" якого була продана за 90,3 млн доларів у 2018 році.

Що відомо

  • Вінкельманн створював візуальні ефекти для сценічних виступів Аріани Гранде, Нікі Мінаж, Childish Gambino, Skrillex, Джастіна Бібера і deadmau5. У грудні 2020 року колекцію з 20 його робіт продали за $3,5 мільйона.
  • Співавтор анімаційного серіалу "Рік і Морті" Джастін Ройланд продав дебютну колекцію кріптоарта за 1300 ETH (близько $ 1,65 млн) на аукціоні Nifty Gateway. У колекцію під назвою "Найкраще, що я міг зробити" увійшло 16 картин у вигляді NFT-токенів.

Читайте також

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-артНе виходячи з дому. Добірка онлайн-музеїв з різних частин світу

На початок