Лікарнями мають опікуватись громади, а не райони. У Сумах говорили про систему охорони здоров’я

Лікарнями мають опікуватись громади, а не райони. У Сумах говорили про систему охорони здоров’я

Лікарнями мають опікуватись громади, а не райони. У Сумах говорили про систему охорони здоров’я
Суспільне Суми

Від НСЗУ – зарплатня, від громад і керівників – розвиток та утримання самих закладів. Про все це говорили під час форуму "Децентралізація в умовах трансформації системи охорони здоров’я", який відбувся в Сумах 11 березня.

Зі слів директорки північного міжрегіонального департаменту національної служби здоров’я, з цього року усіма лікувальними закладами мають опікуватись громади, а не райони.

"Більшу частину свого бюджету лікарня отримує відповідно договорів із НСЗУ. Якщо заклад відповідає усім вимогам – то він отримує оплату за свої послуги. Зокрема, там закладена заробітна плата медичного персоналу. З кишені власника залишаються комунальні платежі й утримання закладу", – зазначила директорка північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Першою на Сумщині собі на баланс райлікарню забрала Тростянецька громада. Було це у 2018 році. З того часу в ній відремонтували кілька відділень та закупили нове обладнання.

"Вона типова лікарня 13 тис. м² площі фактично. Штат складав у той час 436 людей. Загалом бюджет 42,2 млн грн. Лікарня мала безліч проблем, як і кожна лікарня, яка сьогодні існує в Україні. Головні: хронічне недофінансування галузі медицини, яке відбувалося, "роздуті штати", про це ми окремо поговоримо, завелике енергоспоживання, застаріле медичне обладнання", – розповів про стан лікарні на момент 2018 голова Тростянецької тергромади Юрій Бова.

З його слів, згодом коштом місцевого бюджету в усій лікарні з’явився Інтернет. Також запустили електронні сервіси запису в чергу – "Медкард 24". Ще лікарню оснастили діагностичним обладнанням.

"За кошти місцевого бюджету почали ремонти у різних кабінетах, в першу чергу, в рентген кабінету. Якщо ми купуємо новий рентген апарат, то природно, що ставимо його у нове приміщення", – додав голова Тростянецької тергромади.

Нині всі медичні заклади області перейшли у підпорядкування до тергромад, за інформацією обласного управління охорони здоров'я. Останньою це зробила Сумська центральна районна лікарня. З кінця січня заклад входить до Сумської міської громади.

Авторка – Юлія Ніколаєва

Що відомо

  • З початку 2021 року почав діяти новий поділ Сумської області на райони, затверджений Верховною Радою 17 липня 2020 року. Тепер на Сумщині 5 районів - Сумський, Конотопський, Шосткинський, Охтирський і Роменський. Раніше їх було 18.
На початок