Театральний фестиваль "Чехов-фест" у Сумах: які вистави подивитися

Театральний фестиваль "Чехов-фест" у Сумах: які вистави подивитися

Театральний фестиваль "Чехов-фест" у Сумах: які вистави подивитися Суспільне Суми

Попри перерву через карантин, театральний фестиваль "Чехов-фест" повертається у Суми. Цьогоріч фестиваль розтягнеться у часі, а кількість вистав зменшиться. Втім, глядачі зможуть використати квитки, придбані на ті вистави, які були скасовані 2020 року. Розповідаємо про вистави, які можна буде побачити у Сумах на фестивалі "Чехов-фест - 2021".

"Пер Ґюнт"

13 березня фестиваль відкриється виставою Сумського Національного академічного театру імені М.Щепкіна. Актори представлять драму режисера Романа Козака "Пер Ґюнт" за п’єсою норвезького письменника Генріка Ібсена. Пер Ґюнт – юнак, сповнений дикого й нестримного духу, наче руйнівна стихія, що змітає все навкруги, подорожує у пам’яті свого життя, жадібно хапається за кожен факт, який міг би визначити – добро це, чи гріх. Там – на розпутті, на сповіді, – він отримає відповіді на питання свого життя.

Театральний фестиваль "Чехов-фест" у Сумах: які вистави подивитисяsumy.today

"Три сестри"

20 березня Івано-Франківський академічний музично-драматичний театр ім. І. Франка представить виставу "Три сестри" режисера Ростислава Держипільського. Це драма на дві дії за мотивами однойменної п'єси А.Чехова.

Театральний фестиваль "Чехов-фест" у Сумах: які вистави подивитисяdramteatr.if.ua

"Корсиканка"

Виставу “Корсиканка” представить 26 березня Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра. У театрі жанр цієї постановки назвали історичним анекдотом. Режисер - Олексій Лісовець. В основі сюжету – історія Наполеона, що перебуває у засланні, принижений і переможений. Абсолютно несподівано в життя колишнього імператора вторгається корсиканка Жозефіна.

Театральний фестиваль "Чехов-фест" у Сумах: які вистави подивитисяdrama-comedy.kiev.ua

"Спадкоємці Рабурдена"

27 березня Сумський обласний театр для дітей та юнацтва представить прем'єру комедії за п'єсою французького письменника Еміля Золя "Спадкоємці Рабурдена". Режисерка вистави – народна артистка України Олександра Сокол.

У виставі показана історія однієї родини, в центрі якої – старий багатій Рабурден. Родичі, зацікавлені в отриманні спадку, усіма силами намагаються догодити голові родини.

Театральний фестиваль "Чехов-фест" у Сумах: які вистави подивитисяСуспільне Суми

"Брати Чехови"

28 березня сумський театр "Нянькіни" покаже виставу-привид "Брати Чехови", яка створена у жанрі імерсивного театру, коли глядачі занурюються у атмосферу дійства. Разом з акторами вони вирушать у подорож "коридорами родини" Антона Чехова, побачать привидів минулого, зіграють у популярну гру ХІХ сторіччя, скуштують міцного алкоголю та дізнаються родинні таємниці. В основі вистави – твори Антона Чехова та п’єси північноафриканського драматурга Рези де Вет "Brothers".

Театральний фестиваль "Чехов-фест" у Сумах: які вистави подивитисяФото: Татьяна Нянькина

"Ліс"

14 та 15 травня виставу “Ліс” за п’єсою О.Островського представить Національний академічний театр ім. І. Франка (м. Івано-Франківськ). Дія відбувається в маєтку вдови Раїси Гурмижської, для якої повсякденні турботи переростають у любовну історію. У головних ролях – народні артисти України Наталія Сумська та Анатолій Хостікоєв. Режисер-постановник – Дмитро Богомазов.

Театральний фестиваль "Чехов-фест" у Сумах: які вистави подивитисяФото: ft.org.ua

"Убити чи любити"

Інтригуючу комедію “Убити чи любити” представить 6 червня Київський національний академічний Молодий театр. Режисерка Марія Лук’янова та вісім акторок театру, серед яких Ірма Вітовська та Лілія Ребрик, покажуть свою інтерпретацію відомої п’єси Р. Тома “Вісім жінок”.

Театральний фестиваль "Чехов-фест" у Сумах: які вистави подивитисяФото: molodyytheatre.com

Триватиме фестиваль з 13 березня по 6 червня. Через карантин зали театрів будуть наповнені наполовину. Організатори опублікували розклад для тих глядачів, які придбали квитки на вистави у 2020 році, щоб дотриматись умов карантину.

Що відомо

  • “Чехов фест” - всеукраїнський театральний фестиваль, який з 2013 року проходить в Сумах. За цей час відомі українські театри представили на ньому більше 30 вистав. Серед найвизначніших театрів-учасників фестивалю були: академічний театр імені Леся Курбаса (м.Львів), Київська театральна майстерня "Сузір’я" з Адою Роговцевою, Київський академічний Молодий театр, Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка, "Золоті Ворота" (м.Київ).
  • У Сумах діє меморіальний будинок-музей А.Чехова, у приміщенні старовинного флігеля, де письменник відпочивав з родиною у 80-х роках ХІХ століття. Враження Чехова від Сум та місцевих мешканців, на думку мистецтвознавців, могли сприяти створенню п’єс “Три сестри” та “Вишневий Сад”.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше